۰
(۰)

بازاریابی اینترنتی در اصل کار کردن با اینترنت برای فروش محصول یا خدمتی است که ما داریم. در اصل در  فروش از طریق اینترنت ما از ابزارهای اینترنتی استفاده می کنیم تا محصولات و خدمات خودمون را به دیگران معرفی کنیم.

برای فروش محصول یا خدمت از طریق اینترنت و ابزارها و روش‌های مختلفی نیاز داریم که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

چطور بازاریابی اینترنتی خود را شروع کنیم ؟

برای شروع بازاریابی اینترنتی و فروش از طریق اینترنت ما باید ابتدا به بستر مناسب برای این کار را  فراهم کنیم.  منظور از بستر مناسب فضایی هست در صفحه های اینترنتی  که افراد بتوانند از طریق این صفحه ها با محصولات و خدمات ما و همچنین اطلاعات رایگان ما آشنا شوند.

وب سایت خودتان را راه اندازی کنید.

داشتن وب سایت در حوزه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی یکی از ملزومات این مدل از کسب و کار می باشد. برای راه اندازی وب سایت روش های متفاوتی وجود دارد که شما می توانید از این روش ها استفاده کنید تا وب سایت تان را راه اندازی کنید.

چطور یک وب سایت برای کسب و کارمان ایجاد کنیم ؟

برای راه اندازی وب سایت  در این مقاله سه مدل معرفی خواهیم کرد شما می‌توانید بر اساس نیاز خودتان یکی از این مدل ها را انتخاب کنید و از طریق آن وب سایت کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید.

مدل اول استخدام برنامه نویس

شما کافیست برای راه اندازی یک وب سایت،  یک برنامه نویس پیدا کنید و با این برنامه نویس قرارداد تنظیم کرده و از او بخواهید یک وب سایت با امکانات لازم برای شما راه اندازی کند. این روش از لحاظ زمان راه اندازی وب سایت و هزینه های طراحی یک سایت برای کسب و کارتان بسیار گران تمام خواهد شد.

برای استخدام برنامه نویس اگر محلی را نمی شناسید می توانید از سایت های فریلنسری مثل سایت پونیشا استفاده کنید. روش کار سایت پونیشا به اینگونه است که برنامه نویس های بسیار زیادی در این سایت عضو هستند و شما می توانید با ایجاد یک پروژه از برنامه نویس های بسیاری قیمت طراحی دریافت کنید، در نهایت یک برنامه نویس را انتخاب کنید تا کار شما را انجام دهد

مشکل دیگر این مدل این است که اکثر برنامه‌نویس ها مدام در دسترس نیستند و شما نمی توانید تغییرات لازم را در اسرع وقت در وب سایت خودتان پیاده سازی کنید. گاهی اوقات لازم است که شما تغییراتی را در همان لحظه در وبسایت خود تان پیاده کنید.

مدل دوم استفاده از شرکتهای برنامه نویس

در این روش شما با یک شخص طرف نیستید و با یک شرکت برنامه نویسی قرارداد تنظیم خواهد کرد تا کار طراحی وب سایت شما را انجام دهند. اما این شرکت ها هیچ تضمینی ندارند که تا چه زمانی پابرجا باشند. یعنی امکان دارد که در سال‌های آینده این شرکت ها به هر دلیلی تعطیل شوند، در این صورت پشتیبانی از روی وبسایت شما برداشته خواهد شد و شما به مشکلات فراوانی برخواهید خورد.

مدل سوم استفاده از سایت ساز های رایگان

ابزارهای وجود دارند که شما از طریق آنها می‌توانید وب سایت خودتان را بدون دانش برنامه نویسی راه اندازی کنید. بهترین روش برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی و شروع دیجیتال مارکتینگ همین مدل سوم هست ، یعنی خودتان دست به کار شوید و با استفاده از این سایت سازهای رایگان وب سایت خودتان را راه اندازی کنید.

در زبان فارسی به این سایت سازهای رایگان به اصطلاح سیستم‌های مدیریت محتوا گفته می‌شود. یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان ، سیستم مدیریت محتوای وردپرس هست.

وردپرس به زبان فارسی نیز ترجمه شده و شما می توانید از آن به صورت کاملاً رایگان استفاده کنید ، ابزارهای رایگان و گاهاً پولی خیلی ارزانی نیز روی این سیستم مدیریت محتوا می توانید اضافه کنید که به این ابزارها قالب و افزونه گفته می شود.

اما در ادامه بپردازیم به اینکه برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی توسط وب سایت به چه  چیزهایی نیاز داریم.

تهیه هاست و دامنه

برای راه اندازی وب سایت توسط هر یک از مدل های بالا به یک هاست و دامنه نیازمندیم. برای  آشنایی خیلی کوتاه با هاست باید بگویم که هاست ، شبیه هارد کامپیوتر شما می باشد ، که وظیفه این را دارد که اطلاعات لازم برای نمایش به مخاطب ها را در خود ذخیره کند و به موقع این اطلاعات را به آنها نمایش دهد.

اما دامنه دقیقاً نام وب سایت شما می باشد ، دامن شبیه به آدرس می باشد که شما برای یک موقعیت خاصی از این آدرس استفاده می کنید تا دیگران را به آن محل ارجاع دهید.

دانلود و نصب وردپرس

همانطور که تا به اینجا گفته شد برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به یک وب سایت دارید. بعد از تهیه هاست و دامنه باید سیستم مدیریت محتوای وردپرس را دانلود کرده و بر روی هاست خود نصب کنید. با این کار شما هم اکنون بدون هیچ برنامه نویسی یک وبسایت خام در دست دارید.

منظور از وبسایت خام یعنی این که هنوز امکانات لازم در این وب سایت پیاده سازی نشده و ظاهر زیبایی ندارد. برای  اضافه کردن امکانات لازم به وبسایت و زیباسازی ظاهر آن شما باید از قالب و افزونه ها استفاده کنید.

نتیجه گیری:

در این مقاله بیشتر سعی کردیم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما ابزارهای لازم را معرفی کنیم، به این نکته توجه داشته باشید که شما می‌توانید همزمان در کنار وبسایت از شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام نیز برای جذب مخاطب و مشتری و معرفی محصولات‌تان استفاده کنید.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. میانگین امتیاز: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *