۳.۷
(۳)

گاهی اتفاقی رخ می‌دهد که شما دوست دارید دیلیت اکانت اینستاگرام انجام دهید. در این مقاله آموزشی تصمیم داریم که قدم به قدم مراحل حذف کامل اکانت اینستاگرام را به شما بیاموزیم.

 

اشاره به این نکته در ابتدای این مقاله خیلی مهم است. اگر شما اینستاگرام مارکتینگ انجام می‌دهید، یعنی از اینستاگرام برای درآمدزایی استفاده می‌کنید، اگر با این روش دیلیت اکانت اینستاگرام انجام دهید، باید بدانید که همه اطلاعات شما به صورت کامل از اینستاگرام حذف خواهد شد. هیچ‌گاه با نام کاربری حذف شده هم نمی‌توانید در آینده در اینستاگرام اکانت داشته باشید.

اگر نمی‌خواهید پیج خودتان را برای همیشه حذف کنید، بهتر است که پیج‌تان را برای غیر فعال کنید. با غیرفعال کردن پیج تمامی اطلاعات در پیج باقی خواهد ماند. در این حالت شما به پیج دسترسی خواهید داشت، اما افرادی که شما را فالو کرده‌اند پیج شما را نخواهند دید.

 

دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق موبایل

وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. اگر چند اکانت در اپلیکیشن اینستاگرام دارید، حتما وارد اکانتی که می‌خواهید دیلیت اکانت اینستاگرام کنید شوید. از قسمت بالای پیج خودتان روی علامت سه خط کلیک کنید. با این کار شما وارد منو تنظیمات و مدیریت اکانت خودتان می‌شوید. حالا روی علامت چرخ دنده کلیک کنید.

 

در صفحه جدیدی که برای‌تان باز می‌شود به دنبال گزینه کمک یاhelp باشید. حالا درصفحه جدید به دنبال گزینه Managing Your Account باشید. بعد از پیدا کردن آن روی این گزینه کلیک کنید.

 

در بین گزینه‌ها به دنبال گزینه Delete your Accont باشید. بعد از کلیک کردن روی این گزینه روی جمله How do I delete my account کلیک کنید. تا به این جای کار شما موفق شده‌اید که صفحه مربوط دیلیت اکانت اینستاگرام را باز کنید. در این صفحه شما به اینستاگرام درخواست می‌دهید که اکانت شما را به صورت دائمی حذف کند.

 

ادامه مراحل دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائم

حالا در صفحه‌ای که در آن هستید یک جمله آبی رنگ با این مضمون وجود دارد the Delete Your Account page با کلیک کردن روی این جمله شما یک مرحله از حذف اکانت اینستاگرام را پیش رفته‌اید.

 

حالا اینستاگرام از شما می‌خواهد که نام کاربری و رمز عبور پیجی که تصمیم دارید دیلیت کنید را وارد کنید. اگر رمز عبور را نداشته باشید، نمی‌توانید مراحل بعدی را ادامه دهید. اگر رمز عبور خودتان را فرامش کردید، باید بازگزدانی رمز عبور انجام دهید.

 

دلیل دیلیت اکانت اینستاگرام را باید بیان کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات اکانت خودتان اینستاگرام از شما دلیل حذف اکانت را می‌خواهد. از طریق منو کشویی طبق عکس باید دلیل خودتان را انتخاب کنید.

 

بعد از انتخاب دلیل دیلیت اکانت اینستاگرام خودتان، باید یک بار دیگر رمز عبور خودتان را وارد کنید. وارد کردن رمز عبور در این مرحله به معنی حذف اکانت اینستاگرام نیست. یک مرحله دیگر برای انجام حذف اکانت باید انجام دهید.

 

روی دکمه قرمز رنگی که عنوان Permanently delete my account بر روی نوشته شده است کلیک کنید.

 

با زدن روی این دکمه یک پنجره روی همان صفحه باز می‌شود که اینستاگرام به شما هشدار می‌دهد که آیا واقعا تصمیم به دیلیت اکانت اینستاگرام دارید؟ اگر واقعا تصمیم بر این کار دارید باید روی دکمه OK کلیک کنید. با کلیک کردن روی این دکمه اکانت اینستاگرام شما برای همیشه حذف خواهد شد.

 

دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق مرورگر یا کامپیوتر

برای حذف پیج اینستاگرام از طریق کامپیوتر، ابتدا یک مرورگر در کامپیوتر خودتان باز کنید. حالا باید وارد صفحه دیلیت اکانت اینستاگرام شوید. برای این کار می‌توانید از این لینک استفاده کنید. لینک صفحه حذف اکانت دائم پیج اینستاگرام: https://help.instagram.com/

 

تکرار این موضوع واقعا مهم است. حتما اطلاع داشته باشید که با این روش حذف اکانت اینستاگرام شما دائمی می‌باشد. پس بعد از این کار تمام پست‌های شما حذف خواهند شد. شما به این پیج دیگر هیچ دسترسی نخواهید داشت و حتی فالوورهای شما هم به کلی از دست خواهند رفت.

 

شروع مراحل دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر

با وارد شدن به صفحه‌ای که لینک آن را در پاراگراف بالا گذاشته‌ایم، وارد صفحه مدیریت اینستاگرام خواهید شد. در این صفحه اطلاعات زیادی وجود دارد، اما برای حذف پیج اینستاگرام باید روی گزینه Managing Your Account کلیک کنید.

 

سپس وارد صفحه‌ای می‌شوید که امکانات مخصوص برای مدیریت اکانت در آن‌جا قرار دارد. در بین لینک‌های این صفحه باید روی گزینه Delete your Accont کلیک کنید.

 

دقیقا مثل مراحلی که در موبایل برای دیلیت اکانت اینستاگرام طی کردیم، در این‌جا هم باید طی کنیم. در صفحه‌ای جدیدی که برای شما نمایش داده شده است، روی گزینه How do I delete my account کلیک کنید.

 

دیلیت اکانت اینستاگرام از این مرحله برای شما آغاز می‌شود.

در صفحه جدید روی جمله آبی رنگ با مضمون the Delete Your Account page کلیک کنید.

 

حالا اینستاگرام از شما می‌خواهد که وارد اکانت خودتان شوید. برای این کار وارد کردن نام کاربری و رمز عبور پیج مورد نظر الزامی است.

 

دلیل حذف اکانت اینستاگرام را بیان کنید.

در این صفحه باید از منو کشویی دلیل حذف اکانت خودتان را مطرح کنید. اگر نمی‌خواهید دلیلی بگوید می‌توانید گزینه other را انتخاب کنید.

 

دوباره رمز عبور خودتان را وارد کنید.

اینستاگرام برای این که مطمئن شود شما تصمیم به حذف اکانت خودتان دارید، یک بار دیگر از شما می‌خواهد که رمز عبور خودتان را وارد کنید. با وارد کردن رمز فقط تایید نهایی برای دیلیت اکانت اینستاگرام باقی می‌ماند.

 

حالا در صفحه جدید روی دکمه قرمز رنگی که کلمه Permanently delete my account روی آن نوشته شده است کلیک کنید. بعد از کلیک کردن روی این دکمه یک پنجره جدید برای شما نمایش داده خواهد شد. اگر تصمیم شما برای حذف اکانت اینستاگرام جدی است، روی دکمه OK کلیک کنید.

 

با انجام مراحل این مقاله به صورت قدم به قدم شما موفق خواهید شد که اکانت اینستاگرام خودتان را به صورت دائم حذف کنید.

 

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد. اگر سوالی در این مورد دارید، می‌توانید از قسمت نظرات سوال خودتان را بپرسید. در کمتر از ۲۴ ساعت کاری پاسخ شما را خواهیم داد.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

میانگین امتیاز ۳.۷ / ۵. تعداد آرا: ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *