برای شروع بازاریابی و فروش اینترنتی و داشتن یک وب سایت نیاز به آماده کردن مواردی داریم، این موارد اعم از اجاره دامنه، هاست و انتخاب روشی مناسب برای راه اندازی وب سایت می باشد که در ادامه بیشتر با این مباحث آشنا خواهیم شد.

 

اجاره هاست و دامنه

 

هاست و دامنه مهمترین مواردی هستن که شما برای داشتن وب سایت حتما باید اقدام به اجاره آنها بکنید. دامنه همان نام وب سایت شماست که با پسوندهایی مثل .com  و .ir  در قسمت آدرس بار مرورگر وارد میکنید. برای مثال دامنه www.clicktalae.ir

شما برای اینکه بتوانید اطلاعات وب سایت خود را به بازدیدکنندگان نمایش دهید نیاز به کامپیوتری دارید که همیشه به صورت روشن به اینترنتی با سرعت بالا متصل باشد و تمام اطلاعات سایت شما بر روی هارد دیسک این کامپیوتر باشد. برای راحتی کار شرکت هایی با ارائه خدماتی مثل سرعت بالا اینترنت و موارد تخصصی بسیاری که نیاز است تا یک کامیوتر ارائه دهنده خدمات هاست داشته باشد راه اندازی شده اند که شما از این شرکت های فضای هاستی را اجاره میکنید.

شروع بازاریابی و فروش اینترنتی

۳ راه اساسی برای راه اندازی وب سایت و شروع بازاریابی و فروش اینترنتی

 

برای راه اندازی وب سایت سه روش وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید که در این مقاله با بهترین روش آن آشنا خواهید شد.

 

۱- استخدام برنامه نویس

 

این روش ایراداتی دارد. مثلا اگر برنامه نویس شما به هر دلیلی قادر به ارائه خدمات نباشد و شما نیاز به افزودن مواردی به سایت خود دارید مجبور هستید که با برنامه نویس دیگری قرارداد ببندید که این برنامه نویس باید ابتدا تمام کدهای وب سایت شما را بخواند و بعد شروع به برنامه نویسی کند که این روش بسیار وقت گیر است.

 

۲- استفاده از سایت سازهای پولی

 

سایت سازهای پولی نرم افزارهایی هستند که شرکت های برنامه نویسی راه اندازی کرده اند که به وسیله ان میتوانند وب سایت شما را راه اندازی کنند. اما برای ویرایش آن دوباره نیاز به برنامه نویسی هست که همین شرکت این برنامه نویسی را انجام خواهد داد. اگر روزی این شرکت به هر دلیلی جمع آوری شود دیگر پشتیبانی از وب سایت شما انجام نخواهد شد و وب سایت شما دیگر بروزرسانی نخواهد شد که دردسرهای خود را خواهد داشت.

 

۳- سایت سازهای رایگان

 

این سایت سازها دقیقا مانند سایت سازهای پولی هستند اما با این تفاوت که شما با این روش به هیچ شرکت یا برنامه نویسی نیاز ندارید که وب سایت شما را راه اندازی کنند و خودتان با انتخاب یکی از این سایت سازها مثل نمونه های قدرتمندی همچون وردپرس، جوملا و دروپال با کمی جستجو در مورد آنها و دیدن آموزش کار با این سایت سازها به راحتی در عرض یک روز میتوانید وب سایت خود را راه اندازی کنید.

 

قدم بعدی شروع بازاریابی و فروش اینترنتی

 

بعد از راه اندازی وب سایت کار شما تمام نمی شود و بالعکس تازه کار شروع می شود و شما باید محصولات و خدمات خود را در وب سایت خود معرفی کنید. برای اینکه شما بتوانید فروش بیشتری از طریق اینترنت داشته باشید باید درباره محصولات و خدمات خود مقالات و آموزش های رایگانی را تولید کنید در وب سایت خود منتشر کنید. نکته کلیدی این موضوع این است که بیشتر افراد در اینترنت برای اولین بار به دنبال اطلاعات محصول مدنظر خود هستند و به دنبال خرید کردن نیستند. اگر شما بتوانید اطلاعات مفیدی را به صورت رایگان به بازدیدکنندگان خود ارائه دهید و در انتها محصول مدنظر را با قیمت مناسب به مخاطب ارائه دهید فروش صورت خواهد گرفت.

 

اما مهمترین قدم فروش

 

شما در اطلاعات رایگانی که به مخاطب ارائه می دهید اصلا نباید به دنبال تبلیغات و به فکر فروش باشید. در این ارائه اطلاعات که میتواند به صورت متن، صوت یا فیلم کوتاه چند دقیقه ایی باشد فقط باید به معرفی  ویژگی های محصول پرداخت و نتایجی که شخص با داشتن این محصول به دست خواهد آورد پرداخت. بیشتر افراد بعد از کسب اطلاعات درباره محصول مدنظر خود تصمیم به خرید یا صرف نظر از خرید میگیرند که این تصمیم آنها کاملا بستگی به نحوه ارائه اطلاعات توسط شما دارد. اگر شما اطلاعات خود را براساس علم تبلیغ نویسی که یکی از جدیدترین شیوه های موجود برای جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری است استفاده کنید بسیار راحت میتوانید فروش های پرسود محصولات خود را تجربه کنید.

 

خرید کردن مشتری و سود عظیم بعد از خرید

 

فروشندگان حرفه ایی زمانی که مشتری دیگر تصمیم به خرید را قطعی میکند در همان لحظه محصولات مکملی را به او معرفی میکنند که در اکثر موارد خریدار تصمیم به خرید محصول مکمل را بدون فکر کردن در همان لحظه قبول می کند. بهترین شیوه افزایش سود ارائه محصول مکمل در لحظه خرید به مشتری می باشد. با این روش به راحتی میتوانید سود های چندین برابر را در فروش های خود تجربه کنید و به راحتی محصولات بیشتری را در سبد خرید مشتری خود اضافه کنید.

 

با رعایت نکاتی که در این مقاله گفته شد، شما با جذب مخاطب به راحتی میتوانید فروش محصولات خود را در همان هفته اول راه اندازی کسب و کار آنلاین خود تجربه کنید.

لطفا به این مقاله رای بدهید.

[ratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *