۴.۳
(۳)

احتمالاً تا به حال برای شما این سوال پیش آمده که چگونه یک سایت بسازیم و اینکه چطور یک سایت رایگان برای کسب و کار خودمان ایجاد کنیم. امروز در این مقاله سعی داریم به تمامی سوالات شما در خصوص اینکه چگونه یک سایت رایگان بسازیم را جواب دهیم. در این مقاله نه تنها فقط در مورد اینکه شما چطور می توانید صاحب یک وب سایت رایگان شوید صحبت خواهیم کرد بلکه، در مورد تمامی پیش نیازهای راه اندازی یک سایت صحبت خواهیم کرد.

 

در حال حاضر هر شخصی که دوست داشته باشد تا استقلال مالی را تجربه کند، بر اساس شرایط حال حاضر در جامعه و دنیا نیاز به راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی دارد. شما برای اینکه بتوانید یک کسب و کار سنتی را تبدیل به یک کسب و کار آنلاین کنید قدم اول راه اندازی یک سایت می باشد. همچنین لازمه پیشرفت هر کسب و کار سنتی تبدیل شدن آن به کسب و کار آنلاین می باشد.

 

لازمه پیشرفت کسب و کار اینترنتی پیدا کردن دغدغه ها و سوالات افراد در حوزه کسب و کار شما می باشد. شما کافیست که این سوالات را پیدا کنید و از طریق وب سایت تان به این سوالات پاسخ دهید. نیاز نداشتن به برنامه نویس و طراح سایت و فقط داشتن کمی خلاقیت لازمه اصلی پیشرفت کسب و کار اینترنتی شما می باشد. اگر آماده هستید که کسب و کار اینترنتی خودتان را شروع کنید فقط کافیست این مقاله را تا انتها با ما همراه باشید تا با راه اندازی یک سایت اینترنتی را به صورت کاملاً رایگان آموزش ببینید. در انتهای این مقاله شما به راحتی یاد می گیرید که چطور به صورت کاملاً رایگان برای کسب و کار خودتان یک وب سایت طراحی کنید.

 

 

چگونه سایت بسازیم ؟

در این مقاله تصمیم داریم که برای شما عزیزان تک تک مراحل راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی را آموزش دهیم. مراحل همان کارهایی هستند که طراحان وب سایت از آن استفاده می‌کنند و برای مشتریان خودشان یک وب سایت طراحی می کنند و در قبال این طراحی هزینه‌های بسیار قابل توجهی نیز دریافت می کند. اما شما در انتهای این مقاله متوجه خواهید شد که خودتان در عرض چند ساعت یا نهایتاً یک روز می توانید یک وب سایت فروشگاهی کاملاً حرفه ای که تمامی امکانات لازم را دارد راه اندازی کنید.

 

در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چطور از صفر سایت خودتان را راه اندازی کنید. پس از طی کردن مراحل این مقاله شما به راحتی متوجه خواهید شد که چطور یک سایت برای کسب و کار اینترنتی خودتان بسازید و از آن کسب درآمد کنید.

شما برای اینکه بتوانید یک وب سایت ایجاد کنید ۴ راه دارید:

 

راه اول یاد گرفتن برنامه نویسی وب سایت توسط خودتان

در این مرحله شما نیاز به این دارید که زبان های برنامه نویسی تحت وب را آموزش ببینید و بتوانید خودتان از صفر یک سایت راه اندازی کنید. شاید این روش هم زمانبر باشد و هم اینکه نیاز به هزینه های بسیار زیادی برای یادگیری داشته باشد. شما با یاد گرفتن زبان برنامه نویسی می‌توانید هر وب سایتی که دوست دارید برای خودتان و یا مشتریانتان طراحی کنید اما، همانطور که گفتیم این روش مستلزم زمان و هزینه بسیار زیادی می باشد. پس این روش گزینه مناسبی برای ما که تصمیم داریم یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم نیست. علاوه بر این راه اندازی وب سایت توسط خودتان از طریق زبان های برنامه نویسی ایرادات متعددی نیز دارد. به عنوان مثال شما نمی توانید مدام با بروز رسانی های دنیای دیجیتال مدام علم برنامه نویسی خودتان را به روز کنید. در نتیجه، به احتمال زیاد از رقبای خود تان عقب خواهید ماند.

 

راه دوم برون سپاری کار به شرکت های طراحی سایت

شما می توانید از طریق شرکت هایی که کار طراحی سایت انجام میدهند صاحب یک وب سایت شوید. در این روش دیگر نیاز به این نیست که شما فکر کنید که چگونه یک سایت بسازیم؟ فقط کافیست یک شرکت طراحی سایت پیدا کنید و با آنها قرارداد ببندید و مبلغ ساخت سایت اینترنتی را به آنها بپردازید و در نهایت بعد از چند روز وب سایت شما آماده خواهد بود. این روش نیز همانند روش اول ایراداتی دارد. به عنوان مثال اگر شما بخواهید امکان جدیدی را داخل وبسایت تان اضافه کنید باید برای ایجاد این امکان به شرکت طراحی سایت پول پرداخت کنید. یا مشکل دیگری که در اکثر مواقع در این روش به وجود می آید این است که، شرکت های طراحی سایت برای همیشه پابرجا نیستند و به دلایل متعددی امکان دارد که این شرکت ها تعطیل شوند. با تعطیل شدن شرکت طراحی سایت شما به مشکل خواهد خورد. در نتیجه اگر در وب سایت شما نیاز به بروزرسانی خاصی باشد کسی نیست که بتواند این کار را برای شما انجام دهد و در نهایت کسب و کار اینترنتی شما با مشکل مواجه خواهد شد.

 

تا به اینجای مقاله چگونه سایت بسازیم و متوجه شدیم که، طراحی سایت با دو روش قبلی کار درستی نیست. چرا که ایرادات مختلفی در روش‌های قبلی وجود دارند که به احتمال زیاد در آینده کسب و کار آنلاین شما را با مشکل مواجه خواهند کرد. در ادامه این مقاله به شما خواهم گفت که چگونه برای کسب و کار خودتان یک سایت بسازید.

 

راه حل سوم برای اینکه چگونه سایت بسازیم بهترین راه حل ممکن می باشد.

این روش عالی استفاده از سیستم های مدیریت محتوا می باشد.

سیستم مدیریت محتوا چیست؟

این سیستم ها ابزارهایی هستند که به شما این امکان را می دهند که بدون هیچ دانش برنامه نویسی خاصی بتوانید هر وب سایتی که دوست دارید ایجاد کنید. یکی از معروف ترین سیستم های مدیریت محتوا در دنیا وردپرس نام دارد. وردپرس شبیه به یک نرم افزار است که به روی کامپیوتر شما نصب می شود و شما می توانید از آن نرم افزار استفاده کنید. شما زمانی که یک نرم‌افزار بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر خودتان نصب می کنید، با کدهای برنامه نویسی که در آن نرم‌افزار وجود دارد هیچ کاری ندارید. شما در نهایت فقط از امکانات آن نرم افزار استفاده می کنید بدون اینکه هیچ دانشی از نحوه ساخت آن برنامه داشته باشید.

 

سیستم های مدیریت محتوا نیز مانند همین نرم افزارها برای شما کار می کنند. یعنی اصلا نیاز نیست که شما بدانید چگونه این نرم افزار ها و سیستم های مدیریت محتوا ایجاد شده اند، شما فقط از این نرم افزار ها و امکانات آنها استفاده می کنید.

 

آیا برای اینکه بدانیم چگونه سایت بسازیم فقط یادگرفتن وردپرس کافیست؟

مسلماً جواب این سوال خیر می باشد. چون شما برای اینکه بتوانید یک سایت اینترنتی ایجاد کنید نیاز به یک سری پیش نیاز ها دارید. هر وب سایتی که در دنیای اینترنت وجود دارد از اجزای مختلفی تشکیل شده است. یا بهتر است اینگونه بگویم که شما برای اینکه بتوانید یک سایت در اینترنت ایجاد کنید به غیر از وردپرس نیاز به چند پیش نیاز نیاز دارید که در ادامه مقاله چگونه سایت بسازیم این پیش نیازها را به شما معرفی می کنیم و نحوه تهیه آنها را نیز به شما خواهیم گفت.

 

 

پیش نیاز های لازم برای ایجاد یک وب سایت در اینترنت

همانطور که در در بالا اشاره کردیم برای اینکه جواب سوال چگونه سایت بسازیم را بدهیم گفتیم که شما برای طراحی سایت با سه روش میتوانید اقدام کنید. که در دو روش اول و دوم نقاط ضعفی وجود داشت که تصمیم گرفتیم از روش سوم یعنی استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کنیم. ولی برای ساخت یک وب سایت شما نیاز به ۲ پیش نیاز اصلی دارید که در ادامه این پیش نیازها را به صورت کامل با هم بررسی خواهیم کرد و خواهیم دید که از کجا می توانیم این پیش نیازها را تهیه کنیم.

 

پیش نیاز اول دامنه وب سایت

قبل از پرداختن به این که چطور می‌توانیم دامنه تهیه کنیم، اول جواب این سوال را بدهیم که دامنه چیست؟ شاید خیلی از دوستانی که این مقاله را مطالعه می کنند هیچ دانشی در مورد این که چگونه سایت بسازیم ندارند و همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد تصمیم داریم در این آموزش به شما یاد بدهیم که چطور از صفر تبدیل به یک طراح سایت شوید.

 

دامنه چیست؟

هر وب سایتی یک آدرس اینترنتی دارد. شما با هر وب سایتی که آشنا هستید حتماً یک آدرس اینترنتی از آن وب سایت را در مرورگر خودتان دیده اید و یا حتی آدرس را تایپ کرده اید. به عنوان مثال آدرس اینترنتی سایت کلیک طلایی به این گونه است: clicktalae.ir

 

شما برای ایجاد یک سایت حتماً نیاز به یک آدرس اینترنتی و یا همان دامنه دارید. دامنه سایت ها از لحاظ پسوند متفاوت می باشند. به عنوان مثال بعضی از سایت ها پسوند ir دارند و بعضی از سایت های دیگر پسوند com دارند. اما پسوند دامنه ها یا آدرس های اینترنتی فقط این دو پسوند نیستند. پسوند های متفاوت بسیار زیادی در سطح اینترنت وجود دارند، که دو پسوند ir و com از رایج ترین پسوند ها در کشور ما می باشند. شما برای اینکه بتوانید یک دامنه برای خودتان تهیه کنید فقط کافیست در مرورگر خودتان کلمه خرید دامنه را جستجو کنید. سایت های بسیار زیادی هستند که می توانید از طریق آنها یک دامنه به اسم خودتان خریداری کنید.

 

نکته مهم: دامنه ها به این گونه نیستند که شما یک بار آنها را خریداری کنید. اصلاً کلمه خرید دامنه اشتباه است. شما برای اینکه یک دامنه یا آدرس اینترنتی داشته باشید باید دامنه را اجاره کنید. اما از آنجایی که در آموزش های متداول به جای اجاره دامنه کلمه خرید دامن مرسوم است ما نیز در این مقاله از کلمه خرید دامنه استفاده میکنیم. ولی شما باید توجه داشته باشید که یک دامنه را نمی توانید خریداری کنید و آن را برای مدت مشخصی مثلاً یک سال می توانید اجاره کنید. در نهایت اگر بعد از اتمام مهلت اجاره دامنه خودتان تصمیم به ادامه کار داشتید دوباره می توانید دامنه خودتان را تمدید کنید.

 

اما پیش نیاز دوم برای اینکه متوجه شویم چگونه سایت بسازیم چیست؟ شما تا به حال یاد گرفتید که برای ایجاد یک سایت اینترنتی نیاز به یک سیستم مدیریت محتوا دارید، که در این مقاله بهترین سیستم مدیریت محتوا در دنیا یعنی وردپرس را به شما معرفی کردیم. سپس متوجه شدید که برای ایجاد یک سایت نیاز به یک دامنه یا همان آدرس اینترنتی دارید. اما در ادامه می خواهیم پیش نیاز دوم را با هم بررسی کنیم تا یاد بگیریم که چگونه یک وب سایت بسازیم؟

 

 

پیش نیاز دوم هاست

برای ایجاد سایت هاست نیز یکی از آن پیش نیاز هایی است که نمی‌توانید از آن صرف نظر کنید. اما دقیقاً شبیه به دامنه قبل از اینکه بپردازیم هاست را از کجا تهیه کنیم به این بپردازیم که اصلاً هاست چیست؟

هاست چیست؟

هاست یا فضای میزبانی وب، یک کامپیوتر در یک شرکت هاستینگ می باشد که در شرایط خاصی از آن نگهداری می شود و به اینترنت های پرسرعت متصل است. تمامی اطلاعات وب سایت شما در هاست ذخیره میشود. هاست همانند هارد کامپیوتر شما می باشد. وقتی شما در داخل کامپیوتر خودتان یک فایل، ویدئو و یا عکس می‌کنید این اطلاعات در هارد کامپیوتر شما قرار می گیرد. هاست نیز دقیقاً یک کامپیوتر است که اطلاعات وب سایت شما در هارد آن ذخیره می شود.

 

از کجا هاست خریداری کنیم؟

در ایران و حتی خارج از ایران شرکت های متعددی وجود دارند که به شما هاست می فروشند. اما در مقاله چگونه سایت بسازیم به شما شرکت های معتبر هاستینگ در ایران را معرفی می کنیم که می توانید از طریق این شرکت ها برای وب سایت تان هاست تهیه کنید.

اولین شرکت هاستینگ مورد تایید کلیک طلایی شرکت ایران سرور می باشد. شما به راحتی می توانید از طریق دکمه  زیر وارد سایت ایران سرور شوید و از طریق این سایت برای خودتان بر اساس نیازی که دارید یک هاست تهیه کنید.

 

تهیه هاست از ایران سرور

 

شرکت دوم اینکه ما به عنوان نویسنده این مقاله را تایید می‌کنیم تا شما بتوانید از آن یک هاست تهیه کنید، شرکت سون هاست می باشد. دسترسی آسان به این شرکت کافیست روی زیر کلیک کنید.

 

تهیه هاست از سون هاست

 

نکته مهم: باید به این نکته توجه داشته باشید که هاست یا همان میزبانی وب همانند دامنه، اجاره کردنی است. یعنی شماهاست را نیز باید اجاره کنید و نمی توانید آن را برای همیشه خریداری کنید.

 

تا به این قسمت مقاله چگونه سایت بسازیم متوجه شدیم که برای طراحی سایت اینترنتی باید از سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده کنیم و نیاز به ابزارهای دیگری داریم که این ابزارها دامنه و هاست می باشند. در این مقاله آموزشی نحوه اجاره کردن دامنه و هاست را نیز توضیح دادیم.

 

 

در ادامه می خواهیم یاد بگیریم که چطور با وردپرس سایت بسازیم؟

 

برای استفاده از وردپرس باید این سیستم مدیریت محتوا را روی هاست خودمان نصب کنیم. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد.

 

روش اول: خودتان یاد بگیرید که چطور وردپرس را بروی هاست نصب کنید. برای یادگیری نصب وردپرس روی هاست کافیست در گوگل جست و جو کنید که فیلم های آموزشی زیادی در این حوزه وجود دارد.

 

روش دوم: به شرکتی که هاست خودتان را از آن جا تهیه کردید تیکت بزنید که وردپرس را به صورت کاملا رایگان برای شما نصب کنند.

 

 

چگونه با وردپرس سایت بسازیم؟

کار با وردپرس بسیار آسان است که شما می توانید در عرض چند ساعت کامل کار کردن با این سیستم مدیریت محتوا را یاد بگیرید تا بتوانید بدون کدنویسی سایت طراحی کنید.

برای این که خیلی سریع وردپرس را یاد بگیرید یک دوره آموزشی بسیار کوتاه برای شما آماده کرده ایم که می توانید از طریق دکمه زیر وارد صفحه این دوره شوید.

 

مرحله بعد از نصب وردپرس تهیه قالب مناسب

برای این که یک سایت زیبا و کاربر پسند داشته باشید، باید ظاهر سایت خودتان را زیبا کنید. قالب همانند لباس برای سایت شما می باشد. برای وردپرس قالب های بسیار زیادی وجود دارد که می توانید آن ها را تهیه و دانلود کنید.

 

از کجا قالب وردپرس دانلود کنیم؟

قالب های وردپرس متعدد هستند. این قالب ها به دو دسته رایگان و پولی تقسم می شوند. قالب های رایگان امکان محدودی دارند و ظاهر ساده ای دارند. اگر می خواهید یک سایت زیبا و حرفه ای داشته باشید، پیشنهاد کلیک طلایی خرید یک قالب زیبا می باشد.

 

برای خرید قالب مارکت های زیادی وجود دارند اما پیشنهاد ما سایت ژاکت می باشد که مت توانید از طریق این سایت قالب های فارسی شده بسیار زیبایی را با قیمت مناسب خریداری کنید.

خبر خوب این که قالب را شما یک بار خریداری می کنید و بروزرسانی های بعدی به صورت اتوماتیک روی سایت شما جایگزین می شوند. البته این بروزرسانی اتوماتیک زمانی روی قالب سایت شما فعال می شود که قالب را از سایت ژاکت خریداری کنید.

 

تا به حال تقریبا پاسخ تمام سوالات شما در خصوص چگونه سایت بسازیم را دادیم. اما اگر می خواهید یک سایت حرفه ای فروشگاهی راه اندازی کنید نیاز دارید تا علاوه بر قالب یک سری امکانات نیز روی سایت خودتان داشته باشید. این امکانات در وردپرس افزونه یا پلاگین نام دارند. در ادامه افزونه را به صورت کامل توضیح می دهیم.

 

افزونه یا پلاگین وردپرس چیست؟

افزونه ها برنامه های جانبی هستند که روی وردپرس شما نصب می شوند و قدرت سایت شما را بیشتر می کنند. وردپرس به تنهایی تقریبا یک سیستم ساده برای طراحی سایت می باشد. اگر شما می خواهید یک سایت با امکانات خوبی داشته باشید باید افزونه های لازم را نیز نصب کنید.

 

افزونه های وردپرس نیز همانند قالب ها به دو دسته پولی و رایگان تبدیل می شوند. البته اکثر افزونه های کاربردی تقریبا رایگان هستند و برخی از افزونه ها که امکانات خیلی خاص تری به شما می دهند پولی هستند.

 

برای دانلود افزونه های رایگان می توانید از مخزن وردپرس این کار را انجام دهید و اگر نیاز به افزونه های خاصی دارید باز می توانید از طریق سایت افزونه های وردپرسی زیادی را در آن جا بررسی کنید و خریداری نمایید.

 

 

چگونه سایت بسازیم و آن را تبدیل به یک فروشگاه اینترنتی بکنیم؟

شما با مراحلی که تا به حال گفته شد به راحتی می توانید یک سایت اینترنتی برای کسب و کار خودتان ایجاد کنید. اما برای این که بتوانید سایت وردپرسی خودتان را تبدیل به یک فروشگاه اینترنتی کنید نیاز به نصب افزونه فروشگاه ساز وردپرس دارید.

 

افزونه ووکامرس بهترین افزونه فروشگاه ساز وردپرس

برای تبدیل سایت وردپرسی شما به یک فروشگاه اینترنتی افزونه های زیادی وجود دارند. اما قدرتمند ترین افزونه فروشگاه ساز وردپرس ووکامرس (woocommerce) نام دارد. نکته حائز اهمیت این که این افزونه قدرتمند فروشگاه ساز رایگان می باشد.

مرحله آخر چگونه سایت بسازیم ؟ درگاه پرداخت آنلاین بانکی

هر وب سایت فروشگاهی اینترنتی برای این که امکان فروش محصول داشته باشد نیاز به یک درگاه پرداخت آنلاین بانکی دارد، تا مشتری بتواند از طریق آن به صورت آنلاین پول محصولی که تصمیم به خریداری آن را دارد به حساب شما واریز کنند.

 

دو روش دریافت درگاه پرداخت آنلاین بانکی

شما برای این که بتوانید یک درگاه پرداخت اینترنتی بانکی داشته باشید به دو روشی که در ادامه گفته خواهد شد می توانید اقدام کنید.

 

روش اول درگاه پرداخت مستقیم

در این روش شما از طریق بانک ها می توانید درگاه پرداخت متصل به حساب بانکی خودتان دریافت کنید. شرط لازم برای گرفتن درگاه پرداخت مستقیم بانکی که به حساب بانکی شما متصل باشد دریافت نماد اعتماد الکترونیک می باشد. اگر سایت شما اینماد نداشته باشد، به هیچ عنوان هیچ بانکی به شما درگاه پرداخت مستقیم بانکی نخواهد داد.

 

روش دوم درگاه پرداخت واسط

روش دیگری نیز وجود دارد که شما بتوانید برای فروشگاه اینترنتی خودتان درگاه پرداخت بانکی بگیرید. در این روش شما از شرکت های درگاه پرداخت واسط می توانید استفاده کنید. استفاده از این درگاه های بانکی واسط فقط یک شرط دارد آن هم رسیدن به سن قانونی ۱۸ سال می باشد.

 

از کجا درگاه پرداخت واسط دریافت کنیم؟

شرکت های متعددی در این خصوص در ایران فعالیت می کنند، اما شرکت بسیار معتبری که سایت کلیک طلایی (خودمان) نیز از آن استفاده می کنیم شرکت زرین پال می باشد.

 

در این مقاله سعی کردیم تمامی سوالات شما در خصوص چگونه سایت بسازیم ؟ پاسخ دهیم. اگر سوالی داشتید که در این مقاله نبود کافیست از قسمت نظرات در پایین همین صفحه سوالاتان را بپرسید تا به سوال شما دوست عزیز پاسخ دهیم.

 

پیشنهاد ویژه کلیک طلایی به شما

اگر فکر می کنید که مشغله زیادی دارید و فرصت ندارید که برای کسب و کارتان سایت طراحی کنید. ما در کلیک طلایی متخصصان طراحی سایتی داریم که می توانند برای شما یک سایت حرفه ای در زمینه فعالیت شما طراحی کنند. برای خواندن شرایط طراحی سایت و ارتباط با متخصصان طراحی سایت ما روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

همین الان سایت فروشگاهی خودتان را سفارش دهید.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

میانگین امتیاز ۴.۳ / ۵. تعداد آرا: ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *