۴.۵
(۷۰۶)

در حال حاضر داشتن کسب و کار اینترنتی مزیت نیست بلکه یک نیاز اساسی برای کسب و کار شما می باشد. کسب درآمد اینترنتی نیاز به آموزش دیجیتال مارکتینگ دارد. اگر بدون آموزش وارد این حوزه شوید و برای کسب و کار خودتان یک بیزینس آنلاین راه اندازی کنید، بدون آموزش قطعاً شما شکست هایی خورد. امروز تصمیم بر این گرفتیم که در این مقاله آموزشی به شما کمک کنیم تا بتوانید کسب درآمد از اینترنت را بیاموزید.

افرادی که وارد حوزه کسب و کار اینترنتی می شوند، در ابتدای مسیر شوق و شور بسیار بالایی دارند و روزانه زمان زیادی را برای پیشبرد کسب و کارشان در فضای آنلاین صرف می کنند. امروز با مطالعه این مقاله آموزشی متوجه خواهید شد که فقط صرف کردن زمان برای داشتن یک کسب و کار آنلاین موفق کافی نیست. شاید شما با صرف روزانه یک ساعت اما با استراتژی درست خیلی زودتر از رقبای خودتان در کسب و کار اینترنتی به موفقیت برسید.

کسب درآمد از اینترنت چیست؟

طبیعتاً برای ورود به هر حوزه‌ای باید در رابطه با آن تحقیقات و مطالعاتی انجام شود. شما برای اینکه بتوانید یک کسب و کار اینترنتی موفق راه اندازی بکنید و کسب درآمد اینترنتی عالی را تجربه کنید، ابتدا نیاز به این دارید که یک تعریف جامع از کسب درآمد از اینترنت داشته باشید. یعنی بدانید که به چه چیزهایی کسب و کار اینترنتی گفته می شود و چه چیزهایی را نمی توان در زمره کسب و کارهای اینترنتی گنجاند.

از نظر ما کسب درامد اینترنتی یعنی اینکه شما یک محصول یا یک خدمت یا یک سرویسی را بتوانید از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی معرفی کنید و آن را به فروش برسانید. به عنوان مثال: شاید شما فروشنده یک محصول فیزیکی خاص مثل لوازم آرایشی باشید. یا شاید در یک زمینه خاصی مانند طراحی‌لوگو تخصص دارید، شما از طریق این تخصص می توانید به دو روش کسب درآمد داشته باشید. روش اول گرفتن سفارش طراحی لوگو از طریق اینترنت و روش دوم آموزش تخصص خودتان به دیگران و کسب درآمد از طریق فروش این آموزش. شما سرویس خاصی را در کسب و کارتان ارائه می کنید می‌توانید برای افزایش فروش این سرویس از اینترنت استفاده کنید.

متاسفانه در حال حاضر روش های مختلف و دروغین ای برای کسب درآمد اینترنتی در کشور ما رواج پیدا کرده است. روشهایی مثل بازدید تبلیغات و کلیک روی آنها، که در این روش ها شما باید روزانه تبلیغات بسیار زیادی را ببینید و روی آن تبلیغات کلیک کنید. با این روش شما به درآمدهای بسیار ناچیزی خواهید رسید و ما این روش‌ها را، در زیر مجموعه کسب و کار های اینترنتی قرار نمی دهیم.

تا به اینجا با یک تعریف دقیق و مشخصی است کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد اینترنتی آشنا شدید. در ادامه می خواهیم روش ها و ایده های بسیار جدیدی را برای شما ارائه دهیم که بتوانید با عملی کردن آن ها، به درآمدهای بسیار بالایی از طریق اینترنت، از طریق فروش محصولات، خدمات و حتی آموزش های خودتان برسید.

 

کسب درآمد اینترنتی لذت بخش‌ترین کار دنیا است.

 

چرا کسب درآمد از اینترنت جذاب است؟

مدل درآمدی کسب و کار اینترنتی به دلیل این که وابسته به زمان و مکان نیست برای خیلی از افراد جذابیت بالایی دارند. در کسب و کار اینترنتی شما نیازی به این ندارید که حتماً در شهرهای بزرگ تهران سکونت داشته باشید. مهم نیست که شما دفتر کار دارید و یا اینکه در خانه خودتان مشغول به کار هستید. برای کسب درآمد اینترنتی شما فقط به گوشی، موبایل یک لپ تاپ یا کامپیوتر و نیاز به یک محصول یا خدمت جهت ارائه از طریق اینترنت دارید. با داشتن این موارد شما به راحتی با راهکارهایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، می‌توانید ماهیانه درآمدهای بسیار بالایی را از طریق اینترنت کسب کنید.

انواع روش های کسب درآمد اینترنتی

برای اینکه بتوانید از طریق اینترنت به درآمد برسید و روشهای مختلف وجود دارد که می توانید یکی از این روش ها را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید. البته شاید شما بتوانید هم زمان از چند روش برای کسب درآمد استفاده کنید. برای کسب درآمد اینترنتی هیچ محدودیتی نمی توان قائل شد.

 

روش اول) همکاری در فروش

این روش نیازی به داشتن محصول نخواهید داشت. خیلی از کسب و کارهای آنلاین هستند که خودشان محصول را برای شما آماده می کنند و حتی اغلب این کسب و کارها یک وب سایت آماده به شما نیز می دهند. شما در این روش کافیست فقط مشغول به بازاریابی باشید و افراد جدیدی را وارد وب سایت خودتان بکنید.

این کار نیاز به دانش جذب ترافیک دارد. جذب ترافیک یعنی ما کاری بکنیم تا افراد وارد سایت یا شبکه‌های اجتماعی ما شوند. با این کار نیمی از مراحل کسب درآمد اینترنتی را انجام دادید. بعد از جذب شما باید به فکر تبدیل باشید. تبدیل در مدل های مختلف کسب و کار اینترنتی متفاوت است. مثلاً در کسب و کار های اینترنتی که محصولات فیزیکی به فروش می رسانند مثل دیجی کالا، تبدیل یعنی اینکه کاری کنیم که افراد اولین خرید خودشان را از سایت ما انجام دهند. یا تبدیل در سایت هایی که محصولات آموزشی میفروشند، یعنی چه کاری کنند تا بازدیدکنندگان اطلاعات تماس مانند شماره تلفن همراه و ایمیل خودشان را در ازای یک هدیه، داخل سایت وارد کنند و عضوی از سایت شوند.

 

روش دوم) فریلنسری یا آزاد کاری

این مدل کسب درامد اینترنتی به درد افرادی خواهد خورد، یک تخصص دارند و می توانند پروژه هایی را از طریق اینترنت دریافت کنند و این پروژه ها را بر اساس تخصص خودشان انجام دهند. اگر شما جزء این افراد هستید و می خواهید از روش فریلنسری کسب درآمد کنید، نیازی به این نیست که حتماً یک سایت یا یک شبکه اجتماعی پربازدید داشته باشید. در دنیا و حتی در کشور خودمان وب سایت های بسیار زیادی وجود دارند که شما می توانید با عضویت در این وبسایت ها پروژه دریافت کرده و این پروژه ها را انجام دهید و در ازای انجام آنها و کسب درآمد بپردازید. در ادامه چند سایت مطرح در زمینه فریلنسری را معرفی می کنیم.

https://ponisha.ir/

https://www.anjammidam.com/

 

روش سوم آموزش آنلاین

اگر شما در یک زمینه متخصص باشید و یاد بگیرید که چطور تخصص خودتان را به دیگران آموزش دهید، می توانید محصولات آموزشی بسازید و از فروش این محصولات آموزشی به صورت اینترنتی کسب درآمد کنید. نکته قابل توجه در این مدل درآمدی این است که، شما باید در کنار آموزش های پولی خودتان آموزش های رایگانی هم آماده کنید. آموزش های رایگان دقیقاً کار تبدیل مخاطب جدید را به یک عضوی از سایت انجام می دهد. شما باید در ازای دانلود رایگان این آموزش ها از مخاطبان خودتان آدرس ایمیل و شماره تماس دریافت کنید، تا بعدها بتوانید با استفاده از ایمیل مارکتینگ و یا ارسال پیام های تبلیغاتی محصولات پولی خودتان را به آنها پیشنهاد دهید و بفروشید. یکی از شیرین ترین روشهای کسب درآمد اینترنتی فروش آموزش های آنلاین میباشد.

شبکه های اجتماعی و 13 کاری که نباید در آنها انجام داد
بیشتر بخوانید.

 

روش چهارم فروش محصول

در این حالت فرض بر این است که شما فروشنده یک محصول یا یک دسته از محصولات می باشید. شما با استفاده از کسب و کار اینترنتی می توانید به راحتی محصولات خودتان را از طریق اینترنت به مشتریان احتمالی خود معرفی کنید. ی این کار می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام استفاده کنید و محصولات خودتان را بازاریابی کنید. امروزه افراد بسیار زیادی در اینستاگرام و تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی مطرح دنیا به دنبال علایق و سلیقه های خود هستند. اگر شما بتوانید در حوزه فروش محصولات خودتان نیاز اصلی این افراد را پیدا کنید، براحتی می توانید آن ها را جذب کسب و کار خودتان کنید و در نهایت محصولات خودتان را به آنها بفروشید.

توجه داشته باشید که امروزه افراد بسیار زیادی فقط در اینستاگرام یا تلگرام به یک پیج و یک کانال بسنده کردند. کسب و کار اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ فراتر از یک پیج و یا یک کانال می باشد. اگر شما تصمیم بر این دارید که از طریق کسب درآمد اینترنتی به ثروت عظیمی برسید، باید از شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک رسانه برای معرفی وب سایت خودتان استفاده کنید. درست است که در حال حاضر افراد زیادی از طریق پیج های اینستاگرام خرید می کنند، توجه داشته باشید داشتن وب سایت با یک درگاه پرداخت آنلاین می تواند درآمد شما را چندین برابر افزایش دهد. شما از طریق وب حتی در خواب هم میتوانید پول در بیاورید.

 

چطور از اینترنت کسب درآمد کنیم؟

 موضوعی که کاملاً مشخص است برای رشد در هر کاری نیاز به دیدن آموزش و یاد گرفتن و تحقیق و مطالعه دارد. کسب درآمد اینترنتی نیز مستثنا از این موضوع نیست. یعنی، اگر شما می خواهید به درآمد عالی از طریق اینترنت داشته باشید، باید روزانه یک زمان مشخصی را برای یادگیری اختصاص دهید. در حوزه کسب درآمد از اینترنت شما باید چند تخصص مهم را بیاموزید. این تخصص‌ها شامل: طراحی سایت، مدیریت سایت، جذب ترافیک، سئو،  ایمیل مارکتینگ،  تبلیغ نویسی، برگزاری کمپین‌های فروش و روش های تبلیغات در شبکه های اجتماعی میباشند.

در ادامه تمامی این تخصص ها را به صورت کامل توضیح خواهیم داد و شما می توانید با مطالعه هر کدام از قسمت هایی که به آنها علاقه دارید در آن زمینه تبدیل به یک متخصص ماهر شوید. توجه داشته باشید که به  مجموع این تخصص ها دیجیتال مارکتینگ گفته می شود.

 

طراحی سایت

 شاید برای شما جالب باشد که چرا باید طراحی سایت را خودتان بیاموزید و این کار توسط خودتان انجام شود. در مشاوره هایی که با کسب و کارهای مختلفی داشتیم، با تجربیات تلخ افراد بسیاری مواجه شده ایم. بسیاری از افراد پول های هنگفتی بابت طراحی سایت به برنامه نویس ها پرداخت می کنند، در نهایت برنامه نویس وب سایت مورد نظر آن شخص را نمی‌تواند تحویل او بدهد. یا یکی از بزرگترین مشکلات طراحی سایت به صورت برنامه نویسی شده وابسته بودن به شرکت یا فرد برنامه نویس می باشد.

 بهتر است برای طراحی سایت خودتان این کار را بیاموزید و آن را انجام دهید. اصلا نگران این نباشید که باید کار برنامه نویسی را بیاموزید. شما با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا، به راحتی می توانید بدون هیچ برنامه نویسی یک وب سایت فروشگاهی با تمام امکانات برای خودتان راه اندازی کنید. یادگیری استفاده از این سیستم های مدیریت محتوا فقط نیاز به چند ساعت آموزش دارد. یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا، وردپرس نام دارد.

 آموزش طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس  در سایت کلیک طلایی منتشر شده که شما می توانید با قیمتی بسیار پایین این آموزش را تهیه کنید و خودتان یک وب سایت حرفه ای فروشگاهی برای کسب و کارتان را راه اندازی کنید.

 

آیا داشتن وبسایت نیازمند هزینه به صورت ماهیانه یا سالیانه می باشد؟

 برای کسب درآمد اینترنتی، شما نیاز به یک وبسایت دارید. راه اندازی وب سایت، هزینه‌هایی را نیز دارد.شما باید به صورت سالیانه هزینه هایی از قبیل هاست و دامین را بپردازید. اما اصلا جای نگرانی ندارد این هزینه ها آنقدر ناچیز هستند که در مقابل سود عظیمی که شما از طریق کسب و کار اینترنتی به دست خواهید آورد و اصلاً به چشمتان نمی آیند.

 

مدیریت سایت

 کسب و کار اینترنتی فقط راه اندازی یک سایت و داشتن یک پیج و یک کانال تلگرامی نیست. همانطور که در چند پاراگراف بالا توضیح دادیم اگر می خواهید کسب درآمد اینترنتی فوق‌العاده‌ای داشته باشید باید یک وب سایت حرفه ای راه اندازی کنید. وقتی که شما کار با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را یاد گرفتید، قطعاً به این نتیجه خواهید رسید که مدیریت سایت فقط بلد بودن کار با وردپرس نیست. شما باید برای مدیریت سایت تان یک برنامه دقیق و مشخص برای تولید محتوا، بازاریابی و تبدیل ترافیک جذب شده به مشتری را داشته باشید.

 کسب و کار اینترنتی نیازمند انجام کارهای ساده ولی متوالی می باشد. یعنی شما باید هر روز یک تعداد کار ساده و تکراری را انجام دهید تا بتوانید از طریق اینترنت به درآمد برسید. افرادی که نمی توانند درآمد ثابتی از طریق اینترنت داشته باشند یکی از موارد زیر را نادیده می‌گیرند.

 مواردی شامل: تولید محتوا، بازاریابی اینترنتی و تبدیل مخاطب جذب شده به مشتری

  شما می خواهید کسب درآمد اینترنتی فوق‌العاده‌ای داشته باشید، باید هر روز این سه مورد را به درستی انجام دهید.

 

جذب ترافیک

 شما برای کسب درآمد اینترنتی نیاز به این دارید که روزانه تعداد قابل توجهی بازدید کننده وارد وبسایت شما بشود. به جذب بازدید کننده به داخل وبسایت جذب ترافیک گفته می شود. جذب ترافیک به دوروش رایگان و پولی قابل انجام است. شما می توانید با انتخاب یکی از این روش ها میزان قابل توجهی ترافیک به داخل وبسایت خودتان هدایت کنید. هیچ تفاوتی نمی کند که شما به صورت رایگان این ترافیک را به داخل وبسایت آن جذب کرده باشید یا به صورت پولی، در هر دو صورت شما نیاز به یک دانش دیگر در کنار جذب ترافیک به نام تبدیل ترافیک دارید. تبدیل ترافیک یعنی کاری بکنیم تا افرادی که وارد وبسایت ما میشوند، دقیقاً کار مورد نظر ما را انجام دهند. به عنوان مثال اطلاعات تماس خودشان را در فرم وارد کنند، یا عضوی از سایت ما شوند و حتی یک خرید از وبسایت ما انجام دهند.

بازاریابی محتوا و هفت اشتباه بزرگ در آن
بیشتر بخوانید.

 

 ترافیک رایگان

 با هر روشی که بتوان به جای پول خرج کردن افرادی را به صورت رایگان به سمت وب سایت هدایت کرد ترافیک رایگان گفته می شود. مثلا شما می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی خودتان افراد را دعوت به بازدید از وب سایت تان بکنید.  یا حتی می توانید با دوستان خودتان تبادل انجام دهید. در شبکه های اجتماعی یکدیگر را معرفی کنید. و وب سایتتان را در شبکه آنها لینک کنید. یا حتی اگر شما اعضای قابل توجهی در وب سایت تان داشته باشید می توانید به آنها ایمیل و یا پیامک دهید تا آنها را دعوت کنید از یک صفحه خاص وب سایت تان بازدید کنند با این روش نیز شما به صورت رایگان ترافیکی را به سمت وب سایتتان هدایت کرده‌اید.

 

 ترافیک پولی

 با هر روشی که شما بتوانید مبلغی پول خرج کنید تا تعدادی از افراد را وارد وبسایت تان کنید به آن ترافیک پولی گفته می شود. ملموس ترین روش برای جذب ترافیک پولی قطعاً تبلیغات می باشد. تبلیغات روش های مختلفی دارد که در کسب درآمد از اینترنت یکی از بهترین روش ها تبلیغات کلیکی یا تبلیغات بنری می باشد.

 

 تبلیغات کلیکی

در این روش از تبلیغات شما با استفاده از یک وب سایت واسطه که کار تبلیغات را انجام میدهد، تبلیغات خودتان را در ازای کلیک بر روی بنر راه اندازی می کنید. یکی از ارزان ترین روشهای تبلیغات در کسب و کار اینترنتی تبلیغات بنری می باشد. چرا که در این روش شما در ازای نمایش تبلیغات تان هیچ پولی پرداخت نخواهید کرد و اگر کسی روی تبلیغات شما کلیک کرد در آن صورت مبلغی باید پرداخت کنید.

 

 تبلیغات بنری

 در این روش از تبلیغات شما در ازای نمایش تبلیغات خودتان در یک وب سایت یا در چندین وب سایت دیگر باید پول پرداخت کنید. گرانقیمت ترین روش تبلیغات در کسب درآمد از اینترنت تبلیغات بنری می باشد. در این مدل از تبلیغات صاحب پلتفرم تبلیغاتی هیچ کاری به موفق بودن یا نبودن تبلیغات شما ندارد و هیچ تضمینی در رابطه با کلیک شدن به روی تبلیغات تان نمی کنند. در این روش شما در ازای مدت زمان نمایش تبلیغات باید پول پرداخت کنید.

دو روش تبلیغات کلیکی و تبلیغات بنری نیاز اساسی هر کسب و کار اینترنتی برای درامد میباشد.  شما نباید بسنده به جذب ترافیک‌ رایگان بکنید و یا فقط از یکی از روش‌های تبلیغاتی استفاده کنید. اگر می خواهید کسب درآمد اینترنتی قابل توجهی داشته باشید حتماً باید از روش هایی که برای جذب ترافیک در این قسمت به شما معرفی کردم استفاده کنید.

 

سئو

 یعنی بهینه سازی صفحاتی از وب سایت برای موتورهای جستجوگر مثل گوگل یاهو و سایر موتورهای جستجو که افراد در آنها کلمات خودشان را جستجو می کنند. سئو نیز  یکی از روش‌های جذب ترافیک رایگان میباشد. اما گاهی لازم است که برای انجام سئو روی صفحات وب سایت هزینه‌های نیز بکنیم. به خاطر همین سئو را در قسمت جذب ترافیک رایگان معرفی نکردیم.

 برای انجام بهینه سازی صفحات سایت برای موتورهای جستجوگر شما در ابتدا نیاز به پیدا کردن کلمات کلیدی بازدید در حوزه کاری خود ابزارهای بسیار زیادی وجود دارند که شما می توانید از این ابزار استفاده کنید. یکی از بهترین ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی پر تکرار و پر جستجو در هر حوزه کاری وب سایت keywordtool.io می باشد. با استفاده از این وب سایت شما کافیست، یک کلمه از موضوع کسب و کاری خودتان را جستجو کنید تا کلمات مرتبط به حوزه کاری شما را برایتان نمایش دهد.

 بسیاری از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی فکر می کنند که کار سئو بسیار دشوار و غیر قابل انجام است. از این رو این کار را افرادی که متخصص در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو هستند می سپارند. اگر شما بخواهید این کار را به یک متخصص بسپارید، مجبور هستید که هزینه‌های بسیار زیادی را پرداخت کنید. پیشنهاد می کنم که هیچگاه بهینه سازی وب سایتتان را برای موتورهای جستجو متوقف کنید. سئو یکی از بهترین روشهای جذب مخاطب به داخل وب سایت تان می باشد که به کسب درآمد اینترنتی شما بسیار کمک خواهد کرد.

 

ایمیل مارکتینگ

 مهمترین وظیفه یک وب سایت جمع آوری اطلاعات تماس مشتریان احتمالی می باشد. اگر شما اطلاعات تماس از جمله ایمیل را از مخاطب تان دریافت نکنید، به احتمال زیاد یک مشتری احتمالی را از دست داده اید. با گرفتن آدرس ایمیل مخاطب و داشتن یک سیستم ایمیل مارکتینگ خوب شما می توانید پیام های اتوماتیک از قبل تعیین شده ای را برای افراد بفرستید. بهترین سیستم ایمیل مارکتینگ در دنیا تا الان سیستم https://www.mailerlite.com/ می باشد. با استفاده از امکانات این سیستم شما می توانید گروه هایی را مشخص کنید که افراد بعد از عضو شدن در سیستم ایمیل مارکتینگ شما، درگروه مرتبطی ذخیره شوند. سپس با استفاده از امکان اتوماتیک ایمیل میلرلایت می توانید ایمیل هایی را از قبل تعریف کنید تا شخص با عضو شدن در هر یک از گروه ها، یک ایمیل به خصوص دریافت کند.

 با این سیستم شما می توانید پیشنهاد های ویژه ای به مخاطبان مختلف ارائه دهید. در کسب درآمد اینترنتی  پیشنهادات فوق‌العاده‌ای برای دسته خاصی از مخاطبان ارائه ندهید قطعاً درآمد خوبی نخواهید داشت. تمرکز شما در دیجیتال مارکتینگ باید اختصاصی کردن پیام  بازاریابی برای هر گروه خاصی از مخاطب باشد. اگر بتوانید پیام مخصوص به یک دسته از مخاطب را به خوبی آماده کنید قطعاً درآمد خوبی از اینترنت به دست خواهید آورد.

 

  تبلیغ نویسی در کسب درآمد اینترنتی

 اگر می خواهید که افراد بیشتری را با کسب و کار خودتان آشنا کنید باید علم تبلیغ نویسی را بیاموزید. تاکنون تبلیغات بسیار زیادی را چه به صورت آنلاین به صورت تلویزیونی و تبلیغات چاپی را دیده باشید، برخی از این تبلیغات آنقدر جذاب هستند که شما مجبور می شوید تا امتحان تبلیغ را ببینید. اما برخی دیگر از تبلیغات انقدر کسل کننده و حوصله سر بر هستند که هیچکس حاضر نیست حتی برای چند ثانیه آن تبلیغ ها را ببینند. تفاوت این دو مدل تبلیغ با هم فقط در استفاده از علم تبلیغ نویسی می باشد.

 اگر شما اشراف کامل به علم تبلیغ نویسی پیدا کنید میتوانید تبلیغاتی با اصول دقیق بسازید که مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند. اگر تبلیغ شما بتواند تعداد زیادی از افراد را به خود جذب کند قطعاً، شانس بیشتری برای کسب درآمد اینترنتی خواهید داشت.

استراتژی فروش در شبکه‌های اجتماعی
بیشتر بخوانید.

 تبلیغات فقط ساختن یک بنر گرافیکی زیبا نیست. شما باید از گرافیک جوری استفاده کنید که به رساندن پیام بازاریابی شما کمک بکند.  روزها افراد بسیار زیادی شروع به تبلیغات اینترنتی می کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند که تبلیغات‌شان از نظر گرافیکی بسیار زیبا و جذاب باشد. اما گرافیک فقط باید در خدمت رساندن پیام بازاریابی باشد. گاهی اوقات استفاده از المان ها و گرافیک های بسیار عجیب و غریب باعث می شود که تبلیغات شما نتیجه عکس دهد. پس باید از گرافیک در راستای رساندن پیام بازاریابی در کسب و کار اینترنتی استفاده کرد.

 نکته مهم دیگر در علم تبلیغ نویسی استفاده از عنوان های جذاب است که مخاطب را میخکوب خود میکند. یک فرمول برای ساختن عنوان آماده کرده ام که در این مقاله به شما معرفی می کنم. این فرمول توسط سایت کلیک طلایی طراحی شده و شما در جای دیگر نمی توانید این فرمول را پیدا کنید. اسم این فرمول برای نوشتن عنوان های جذاب، فرمول عنوان هشدار می باشد. وقتی که  کسی به شما یک هشداری را میدهد بسیار نگران و آشفته می شوید. تا زمانی که احتمال خطر آن هشدار را رفع نکرده اید مدام به آن فکر می کنید. به عنوان مثال شخصی را در نظر بگیرید که به پزشک مراجعه کرده و پزشک به او هشدار می دهد که شما در مرز ابتلا به کبد چرب هستید. این فرد تا زمانی که این هشدار را از بین نبرد مدام به آن فکر می‌کند. او همیشه به این فکر هست که راه حلی قطعی برای رفع این مشکل پیدا کند.

 عنوان های تبلیغاتی شما نیز باید هشدارهایی را به مخاطب القا کند. شما باید در تبلیغات خودتان با استفاده از عنوان، به افرادی که تبلیغات شما را می بینند نشان دهید که اگر این تبلیغ را تا انتها نبینند ممکن است چه خطری آنها را تهدید کند. با استفاده از این فرمول شما می توانید بهترین عنوان های تبلیغاتی را خلق کنید. می توانم به جرأت بگویم که ۹۰ درصد شکست یا موفقیت یک تبلیغ بستگی به عنوان تبلیغاتی آن دارد.

 

برگزاری کمپین های فروش در کسب و کار اینترنتی

افرادی که به تازگی از طریق تبلیغات یا از هر طریق دیگری با سایت شما آشنا شدند و به احتمال زیاد از شما خریدی نخواهند کرد. شما باید با استفاده از کمپین های فروش و برگزاری آن ها این افراد را آماده خرید بکنید. کمپین فروش یعنی انجام دادن سلسله ای از کارهای بازاریابی به صورت پیاپی و مرتب که پشت سر هم باید انجام شوند. شما با استفاده از سیستم ایمیل مارکتینگ یا پیامک کوتاه به راحتی می توانید کمپین های فروش فوق‌العاده‌ای را راه اندازی کنید.

در کمپین های فروش باید ابتدا هیچ حرفی از خرید نزنید. در این مدل از کسب درامد اینترنتی شما باید ابتدا به فکر دادن اطلاعات رایگان به مخاطبان تان باشید، اطلاعاتی که می تواند به آنها کمک کند. بعد از دادن اطلاعات رایگان احتمالا بعد از ۱۸۰ روز شما یک پیشنهاد خرید ارزان قیمت به شخص ارائه می کنید. توجه داشته باشید که افراد در خریدهای اینترنتی بسیار شکاک و بی اعتماد هستند. پس اگر شما در مراحل اول کمپین فروش های گران قیمت را به افراد پیشنهاد کنید چون به شما هنوز اعتماد ندارند خرید از شما نخواهند کرد و شما مشتریان احتمالی خود را از دست خواهید داد.

 برای برگزاری کمپین فروش در کسب و کار اینترنتی باید از قبل برنامه ریزی کنید و برای هر مرحله یک استراتژی خاص برای خودتان بچینید. اگر بدون فکر و برنامه ریزی کمپین فروش برگزار کنید قطعاً نتیجه مناسبی نخواهید گرفت و درآمد خوبی هم از آن کمپین کسب نخواهد کرد. اما خلاف این موضوع اگر کمپینی را با استراتژی و با فکر راه اندازی کنید، خیلی راحت شما با چند ایمیل یا پیامک کوتاه می توانید از محصولات خودتان در یک روز میلیون ها تومان فروش کنید.

 برگزاری کمپین فقط نیاز به تمرکز، استراتژی و تفکر دارد. در صورت برگزاری کمپین با این شرایط قطعاً به نتایج و درآمدهای عالی از طریق اینترنت خواهید رسید. وب سایت های موفق ایرانی  مثل https://www.digikala.com/ نیز از کمپین های فروش به خوبی استفاده می کنند.

 

کسب درآمد از اینترنت در هر شرایطی

خیلی از افراد فکر می کنند که برای کسب درآمد از اینترنت باید شرایط بخصوصی را داشته باشند. مثلا بسیاری فکر می کنند که برای کسب درآمد از اینترنت باید مثل شرکت های بزرگ یک دفتر فوق العاده، کارمندان بسیار زیاد و حتی انبارها و فروشگاههای بسیار بزرگی باید داشته باشند. اما شما برای کسب درآمد اینترنتی نیاز به حداقل امکانات دارید. امکاناتی نظیر یک گوشی موبایل، یک لپ تاپ یا کامپیوتر و یک اتاق کوچک برای کار کردن، شما با استفاده از این امکانات به راحتی می توانید به درآمدهای ماهیانه  بالای چند صد میلیون تومان برسید. کسب و کار اینترنتی بیشتر به جای اینکه وابسته به امکانات و شرایط خاصی باشد، نیاز به پشتکار و قدرت اراده دارد.

شما در هر شرایطی می توانید یک کسب و کار اینترنتی برای خودتان راه اندازی کنید و از طریق آن کسب درآمد داشته باشید. بسیاری از افراد که در اینترنت فعالیت می‌کنند و درآمدهای بسیار بالایی دارند حتی یک محصول هم از خودشان ندارند. در حال حاضر افرادی وجود دارند که با استفاده از سیستمهای همکاری در فروش سایت های مختلف به کسب درامد های میلیونی در ماه می پردازند.  افراد فقط تلاش می کنند که محصولات سایر وب‌سایت‌ها را بازاریابی کنند و بفروشند و در قبال آن درصد بازاریابی خودشان را دریافت میکنند. شاید الان باورتان نشود ولی گاهی سود حاصل و میزان فروش این افراد از فروش یک مغازه بزرگ در بهترین خیابان های تهران نیز بیشتر میباشد.

 

کسب درآمد اینترنتی بدون نیاز به مجوز

در حال حاضر شما هر کسب و کاری که بخواهید راه اندازی کنید مجبور هستید که مجوزهای لازم و ضروری را دریافت کنید. برای دریافت مجوزها باید حداقل چندین ماه کارهای اداری انجام دهید و حدود چند ده میلیون تومان هم باید بابت این مجوزها پول خرج کنید.  کسب و کار اینترنتی شبیه به این کسب و کارها نیست و شما برای راه اندازی آن نیاز به مجوز خاصی ندارید. کافیست که شما یک وبسایت یا یک شبکه اجتماعی انتخاب کنید و فعالیت خودتان را در آن شروع کنید. برای دریافت درگاه پرداخت آنلاین می توانید از دو روش درگاه مستقیم و یا درگاه واسطه استفاده کنید.

هفت استراتژی بازاریابی اینترنتی
بیشتر بخوانید.

برای دریافت درگاه پرداخت مستقیم شما نیاز دارید که نماد اعتماد الکترونیک را دریافت کنید و سپس به شما درگاه پرداخت مستقیم داده می شود. اما اگر روش درگاه پرداخت واسط را انتخاب کنید را به راحتی می توانید با استفاده از سایت هایی که درگاه پرداخت واسط به شما می دهند بدون نیاز به نماد اعتماد الکترونیک درگاه پرداخت آنلاین داشته باشید. یکی از بهترین سایت هایی که در ایران درگاه پرداخت غیر مستقیم یا درگاه پرداخت واسطه ارائه می‌کنند وب سایت زرین پال می باشد.

اگر از درگاه واسطه زرین پال استفاده کنید، این وب‌سایت یک نماد اعتماد مخصوص به خود را به شما می دهد که با گذاشتن آن در وبسایت افراد به شما به راحتی اعتماد خواهند کرد. چرا که درگاه پرداخت واسط زرین پال در حال حاضر در ایران بسیار معروف و مورد اعتماد می باشد. ما نیز در سایت کلیک طلایی از درگاه پرداخت زرین پال استفاده می کنیم.

 

ایده های کسب درآمد اینترنتی

بیشتر اوقات افراد کسب و کار اینترنتی را شروع نمی کنند چون ایده‌ای در ذهن ندارند. اغلب فکر می کنیم که برای شروع کسب درامد اینترنتی باید یک محصولی برای فروش داشته باشیم. اما در ادامه می خواهم به شما ایده هایی را معرفی کنم که بدون داشتن محصول هم میتوانید، از اینترنت کسب درآمد داشته باشید.

وبلاگ نویسی

شما می توانید یک سایت وبلاگی برای خودتان راه اندازی کنید و در داخل این وب سایت در مورد یک موضوع مشخص و یک حوزه خاص مطلب بنویسید. با نوشتن مطلب و افزایش بازدید کننده وبلاگتان می توانید از طریق تبلیغات در وبلاگ، گرفتن ریپورتاژ آگهی برای سایت های دیگر و حتی معرفی محصولات دیگران درآمد بسیار بالایی داشته باشید. سایت هایی مثل زومیت و سایت چطور از این مدل برای کسب درامد اینترنتی استفاده میکنند.

 

مشارکت در فروش

سایت های زیادی وجود دارند که محصول دارند و از طریق جذب بازاریاب برای فروش محصولات خودشان کسب درآمد می‌کنند. این سایتها با استفاده از سیستمهای همکاری در فروش به شما لینک های بازاریابی می دهند. شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی و یا حتی وبسایت خودتان افراد را با استفاده از این لینک ها به سایت مورد نظر هدایت کنید تا محصولات را با لینک بازاریابی شما خریداری کنند. اگر کسی با استفاده از لینک شما محصولی را در سایت مورد نظر خریداری کند درصد فروش شما به حسابتان واریز خواهد شد. سایت های بسیار معروف نیز در ایران از این سیستم برای افزایش فروش خودشان استفاده می کنند. شما به عنوان یک بازاریاب اینترنتی به راحتی می توانید در چندین سایت ثبت نام کنید و محصولات این سایت ها را معرفی کنید و در ازای فروش آنها کسب درآمد بکنید.

بعضی از این سایتها حتی به شما یک وب سایت رایگان با تمامی امکانات نیز می دهند. یکی از معروف ترین این سایت ها که در زمینه فروش پوشاک فعالیت می کند، سایت دایان شاپ میباشد. شما به راحتی می توانید با عضویت در این وبسایت لینک بازاریابی دریافت کنید و حتی یک وب سایت آماده برای خودتان داشته باشید تا بتوانید با فروش محصولات آنها به درآمد برسید. با روش مشارکت در فروش کسب درآمد اینترنتی بسیار آسان و شیرین می باشد. شما می توانید از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام استفاده کنید و لینک بازاریابی خودتان را در این شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا افراد با استفاده از لینک های شما خرید کنند.

 

خرید و فروش دامنه برای کسب درآمد اینترنتی

 شاید باورتان نشود ولی بازار خرید و فروش دامنه بسیار داغ است. هم اکنون افراد بسیار زیادی نه تنها در کشور ما بلکه در کل دنیا از این روش سودهای بسیار زیادی می برند. در این روش شما باید به دنبال پیدا کردن دامنه های عالی برای کسب و کار ها باشید. شما می توانید دامنه ها را به نام خودتان ثبت کنید و در یک وب سایت آنها را برای فروش به نمایش بگذارید. افرادی که علاقه مند هستند تا یکی از آن دامن ها را داشته باشند با شما تماس می گیرند و شما می توانید به قیمت بالاتری دامنه ها را معرفی کنید و با آن‌ها بفروشید.

 بهترین روش کسب درامد اینترنتی شما باید کمی خلاقیت نیز داشته باشید. روزانه به دنبال اسم های بسیار عالی و جالب برای دامن ها بگردید و سریعا آنها را ثبت کنید. تنها در این صورت است که شما به درآمدهای فوق‌العاده از این روش خواهید رسید.

 

 نمایندگی فروش هاست برای کسب درآمد اینترنتی

 بسیاری از شرکتهای هاستینگ نیز برای افزایش فروش خودشان به شما نمایندگی هاست می دهند تا شما بتوانید از طریق وبسایت خودتان به دیگران هاست بفروشید. این روش نیز سود بسیار قابل توجهی برای شما خواهد داشت چرا که اکثر افراد بعد از خرید هاست دوباره هاست خود را تمدید خواهند کرد و شما هر ماه یا هر سال یک درآمد ثابت از مشتریان گذشته خودتان خواهید داشت. با این روش اگر مشتری جدیدی نیست از سایت شما که نمایندگی یک هاستینگ می باشد هاست خریداری کند، به مشتریان شما که هر ماه و هر سال به شما سود می رسانند اضافه خواهد شد. پس این روش یک روش عالی درآمدی برای کسب درآمد از اینترنت می باشد که شما می توانید به عنوان یک درآمد ثابت نیز به آن نگاه کنید.

 

برای کسب درآمد اینترنتی ادمین اینستاگرام شوید.

در حال حاضر کسب و کارهای بسیار زیادی وجود دارند که زمان کافی برای مدیریت پیج اینستاگرام خودشان ندارند. شما می توانید با کسب دانش و یادگرفتن اینستاگرام، ادمین چند پیج اینستاگرام شوید و از طریق ادمین بودن برای این پیج ها کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. به این نکته توجه کنید که برای ادمین شدن شما باید یک سری آموزش ها در مورد اینستاگرام را ببینید. شما باید یاد بگیرید که چطور محتوا تولید کنید، چه زمانی محتوا را منتشر کنید و چطور با افراد در اینستاگرام ارتباط برقرار کنید.

یکی دیگر از وظایف ادمین بودن اینستاگرام، بلد بودن افزایش فالوور به صورت واقعی می باشد. کسانی که برای پیج خودشان ادمین استخدام می کنند و انتظار دارند که، در ازای پولی که به ادمین پرداخت می‌کنند رشد و درآمد از طریق پیجشان آن داشته باشند. شما باید بلد باشید که چطور در اینستاگرام تبلیغات کنید، محتوای تبلیغاتی بسازید و در کدام پیج ها تبلیغات را منتشر کنید تا باعث افزایش فالوور شما بشود. شما باید با الگوریتم های اینستاگرام آشنا باشید و با استفاده از این الگوریتم ها کاری کنید که پست آن پیج به صفحه اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کند. ادمینی پیج اینستاگرام در ظاهر کاری بسیار آسان می باشد، اما اگر شما می خواهید از این راه کسب درآمد کسب کنید و به این شغل به چشم یک کسب و کار اینترنتی نگاه کنید باید مدام آموزش ببینید و خودتان را به روز نگه دارید.

شبکه های اجتماعی و شیوه های انتخاب عکس
بیشتر بخوانید.

 

ویدئو مارکتینگ انجام دهید.

با وجود شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام معنا و مفهوم تولید محتوا تغییر پیدا کرده است. زمانی وقتی در مورد تولید محتوا صحبت می‌کردیم منظور، نوشتن یک مقاله خوب برای وبسایت بود. اما این روزها با حضور شبکه های اجتماعی معنای تولید محتوا تغییر پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین محتواها در عصر حاضر محتوای ویدئویی می باشد. بر اساس تحقیقات گوگل مردم تمایل دارند به جای خواندن یک مقاله یک ویدیو آموزشی کوتاه ببینند. از این رو شما میتوانید از این روش کسب درآمد اینترنتی بکنید.

ایده های بسیار زیادی برای انجام ویدئو مارکتینگ وجود دارد. شما می توانید در یک حوزه خاص تبدیل به یک بلاگر شوید و در آن حوزه ویدئوهایی را برای مخاطبان خودتان در شبکه‌های اجتماعی و حتی در وب سایت منتشر کنید. یکی از مهمترین اصل های موفقیت در ویدیو مارکتینگ انتشار محتوای ویدیویی شما در حجم بسیار بالایی می باشد. اگر شما می خواهید از این روش به کسب درآمد از اینترنت برسید باید کاری بکنید که محتوای شما در شبکه های مختلف ویدئویی منتشر شود. شما میتوانید برای انتشار ویدئو از اینستاگرام، آپارات، یوتیوب، تماشا و پلتفرم هایی از این قبیل استفاده کنید و ویدئو های خودتان را در آن ها آپلود کنید.

برای کسب درآمد از ویدیو مارکتینگ، روش های مختلفی وجود دارد. اما یکی از ملموس ترین روش ها در حال حاضر افراد بسیار زیادی از آن برای کسب درآمد استفاده می‌کنند اسپانسر شدن می‌باشد. شما می توانید بعد از اینکه کمی معروف شدید، برای ویدیوهای خودتان اسپانسر بگیرید. یعنی، از یک برند پول دریافت کنید و در مورد آن برند یک ویدئو بسازید و در شبکه‌های خودتان آن ویدئو را منتشر کنید.

 

راه های افزایش درآمد در کسب درآمد اینترنتی

 شما می توانید به راحتی با استفاده از اینترنت درآمد کسب و کار خودتان را افزایش دهید. برای این کار می توانید از طریق وبسایت خودتان و یا راه اندازی یک پیج اینستاگرامی اقدام کنید. برای افزایش درآمد کسب و کارتان با استفاده از کسب و کار اینترنتی تقریباً به هیچ هزینه و سرمایه اولیه نیاز ندارید. شما با استفاده از یک پیج اینستاگرام و تولید محتوای درست در آن می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی به درآمدهای بسیار بالایی برسید و در میزان درآمد خودتان تغییرات بسیار باورنکردنی را ایجاد کنید.

 

 از چه راه هایی سریعتر به درآمد اینترنتی برسیم؟

 یکی از دلایلی که به شخصه از کسب و کار اینترنتی لذت میبرم این است که، ابزارهای رایگان بسیار زیادی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. برای کسب درآمد از اینترنت نیاز به انجام کارهای سخت و مشقت بار نیست. سرعت کسب درآمد از اینترنت بسیار بالا می باشد. زیرا شما می توانید از ابزارهای استفاده کنید که در حال حاضر تعداد زیادی از افراد در آنها حضور دارند و شما می توانید به راحتی با تولید محتوا آنها را جذب کسب و کار خودتان کنید و در نهایت از حضور آنها کسب درآمد کنید.

 در ادامه سه ابزار بسیار قدرتمند برای کسب درآمد اینترنتی به شما معرفی خواهم کرد. شما می توانید به اختیار از هر کدام که دوست دارید استفاده کنید اما پیشنهاد من این است که حداقل از دو ابزار به صورت همزمان استفاده کنید تا به نتایج خوبی در کسب و کار اینترنتی برسید.

 

کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام

 تفاوتی نمی‌کند که شما چه مدل کسب و کاری دارید. شما محسود ای دارید که آنرا می خواهید از طریق اینستاگرام بفروشید، شاید خدمتی دارید که می خواهید آن را از طریق اینستاگرام به دیگران ارائه کنید و کسب درآمد کنید، شاید در زمینه خاصی تخصصی دارید که می خواهید از طریق آموزش آن تخصص به کسب درآمد بپردازید و اینکه می خواهید در یک حوزه خاص تبدیل به یک اینفلوئنسر شوید و از طریق این حوزه هم به کسب درآمد برسید و هم شهرت کسب کنید. هیچ تفاوتی نمی‌کند که شما کدام یک از این حوزه ها را برای کسب درآمد اینترنتی از اینستاگرام انتخاب کنید. در نهایت اینستاگرام ابزاری رایگان و قدرتمند برای انجام کارهای بازاریابی شما میباشد.

اگر شما کار کردن با اینستاگرام را به درستی بیاموزید به راحتی می توانید بدون هیچ هزینه و سرمایه اولیه از طریق اینستاگرام میلیون ها تومان پول به دست آورید. اینستاگرام علاوه بر اینکه شما را ثروتمند می کند، قدرت ایجاد یک برند بزرگ برای شما را نیز دارد. چرا که افراد بسیار زیادی در اینستاگرام فعالیت می کنند. برای اینکه بتوانید از طریق اینستاگرام به درآمد برسید باید آموزش بازاریابی با اینستاگرام را نیز بیاموزید.

 

کسب درآمد اینترنتی از طریق تلگرام

 در حال حاضر تلگرام یکی از ابزارهایی است که تقریباً همه ما ایرانی ها از آن استفاده می کنیم. با اینکه تلگرام در کشور ما با محدودیت هایی مواجه است اما تقریباً همه ایرانی ها در این شبکه حضور دارند. پس ما به عنوان افرادی که می خواهیم از طریق اینترنت به درآمد برسیم باید از این ابزار به درستی استفاده کنیم. شما می توانید به عنوان یک بازاریاب اینترنتی از تلگرام استفاده کنید تا محصولات و خدمات خودتان را به افرادی که در آن حضور دارند معرفی کنید. رشد و پیشرفت در تلگرام نسبت به اینستاگرام سخت است. چرا که تلگرام همانند اینستاگرام ابزارهایی مثل هشتگ و اکسپلور آن دارد. شما برای افزایش ممبر تلگرام فقط نیاز به تبلیغات دارید. با ایجاد یک کانال و یا گروه و تبلیغ آن می توانید هزاران نفر را جذب کانال یا گروه خودتان کنید و با ایجاد محتوا و تبلیغ خدمات و محصولاتتان به درآمدهای بسیار بالایی از طریق تلگرام برسید.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

میانگین امتیاز ۴.۵ / ۵. میانگین امتیاز: ۷۰۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *