۰
(۰)

اگر در حال خواندن این مقاله هستید به احتمال زیاد دچار بلاک اینستاگرام شده‌اید و هم‌اکنون نمی‌توانید کارهای مورد نظر مثل فالو کردن، لایک کردن، کامنت گذاشتن و حتی آنفالو کردن را انجام دهید. در این حالت شما از طرف اینستاگرام اخطار Action Blocked را دریافت خواهید کرد. توجه داشتید باشید که بلاک شدن در اینستاگرام با مسدود شدن در اینستاگرام تفاوت زیادی دارد.

 

خب! حالا چرا اینستاگرام ئیج ما را بلاک می‌کند؟ چگونه از این بلاک شدن خارج شویم؟

در این مقاله آموزشی در سایت کلیک طلایی تصمیم داریم تا به طور کامل و تخصصی در مورد این مشکل حرف بزنیم.

 

سوالات اساسی بسیاری از کاربران ما که امروز به این سوالات پاسخ خواهیم داد:

۱) اینستاگرام چرا پیج ما را بلاک می‌کند؟

۲) چطور از این بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

اگر شما هم الان مشکل بلاک اینستاگرام را دارید پس با ما در این مقاله همراه شوید.

 

چرا در اینستاگرام بلاک می‌شویم؟

 

اینستاگرام حساسیت‌ها و قوانین خاص به خودش را دارد و هر وقت احساس کند که شما کار اسپم (یعنی ساختن محتوای بی‌فایده، مزاحمت از طرف شما به کاربران دیگر و یا حتی ایجاد پیج‌های تقلبی و فیک) انجام می‌دهید شما را با بلاک کردن محدود خواهد کرد.

 

وقتی اینستاگرام فقط یک نشانه کوچک از انجام کارهای اسپم توسط شما را مشاهده کند قطع بر یقین پیج شما را بلاک خواهد کرد. این یعنی این که شما در ارسال کامنت، فالوو کردن، لایک کردن و حتی آنفالو کردن محدود خواهید شد.

 

پس به صورت کلی پیشنهاد می کنیم که برای افزایش فالوور پیج‌تان فعالیت‌های غیر معقول انجام ندهید یا این‌که پیام‌های مزاحمت آمیز برای دیگران نفرستید.

 

دقت کنید که هوش مصنوعی و سیستم بلاک اینستاگرام به طور خودکار اکانت‌هایی که قوانین‌اش را نقض می‌کنند شناسایی می‌کند و هر از چند گاهی شما با انجام یک اشتباه کوچک حتی به صورت غیر عمد مسدود (دیسیبل) خواهید شد.

 

بدترین خبری که می‌توانم به شما بدهم این است که احتمال بازگشت پیج‌های دیسیبل شده تقریبا صفر می‌باشد خصوصا پیج‌هایی که نقض قوانین انجام داده‌اند و موضوع بعدی این‌که شما هیچ پیغامی بابت دلیل بر این مسدودی از طرف اینستاگرام دریافت نخواهید کرد.

 

خب! همان‌طور که متوجه شدید تنها یک کار اشتباه از طرف شما باعث می‌شود اینستاگرام شما را یک فرد خاطی تشخیص دهد و اکانت اینستاگرام شما را بلاک یا مسدود کند.

 

اما جای نگرانی ندارد! ما در این مقاله آموزشی کلیک طلایی به شما دلایل بلاک شدن و روش خروج از بلاک اینستاگرام را آموزش می‌دهیم.

 

تنها کاری که لازم است تا شما انجام دهید مطالعه این مقاله است و بعد از آن کارهایی که نباید انجام دهید را لیست کنید و هر روز به خودتان یادآوری کنید.

 

دلایل اصلی بلاک اینستاگرام
۱-پست در اکانت خود داشته باشید.
۲-تکمیل اطلاعات بایو و داشتن عکس پروفایل
۳-از انتشار پست به صورت تعداد بالا خودداری کنید.
۴-محدودیت تعداد لایک در اینستاگرام
۵-محدودیت تعداد فالوو
۶-انتشار پست تکراری
۷-منشن تعداد بالا و منشن افراد غریبه
۸-دقت در استفاده از ربات
۹-عدم آگاهی از قوانین اینستاگرام

 

در مرحله اول به بررسی دلایلی که ممکن است اینستاگرام شما را به خاطر آن‌ها بلاک کند بپردازیم. با مطالعه این بخش از مقاله شما به راحتی می‌توانید از مسدود یا بلاک شدن پیج اینستاگرام‌تان جلوگیری کنید و خیال‌تان آسوده باشد که هیچ‌وقت از طرف اینستاگرام بلاک نخواهید شد. حال اگر پیج Instagram شما بلاک شده با مطالعه این بخش دلیل آن را پیدا کنید و سپس برای رفع بلاک پیج‌تان به قسمت دوم مقاله بروید.

 

۱-پست در اکانت خود داشته باشید.

حالا! اگر شما به تازگی پیج خودتان را ایجاد کرده باشید در حال حاضر شاید نتوانید پست دوستان خودتان را لایک کنید و یا این‌که برای آن‌ها کامنت ارسال کنید.

این به این دلیل است که اینستاگرام احساس می‌کند که شما ربات هستید و یا اینکه یک اکانت فیک یا غیرواقعی هستید.

برای حل این مشکل حتما چند پست به صورت عکس و فیلم در پیج خودتان منتشر کنید. بهتر است ۱۰ پست در پیج اینستاگرام‌تان داشته باشید.

**توجه** دقت کنید که این ۱۰ پست را در طول مدت زمان مشخصی منتشر کنید و به یک‌باره پست‌گذاری نکنید چرا که این یک اسپم برای اینستاگرام خواهد بود.

بهترین کار این در ابتدای مسیر این است که در طی روز ۲ پست منتشر کنید و بعد از ۵ روز شروع به فالوو و لایک کردن دوستان خودتان کنید. (البته با احتیاط کامل)

 

۲-تکمیل اطلاعات بایو و عکس پروفایل

اگر هنوز عکسی برای پروفایل خودتان انتخاب نکردید و یا این‌که در قسمت بایو (Bio) پیج‌تان چند خطی اطلاعات متنی وارد نکرده‌اید پس اینستاگرام احتمالا به دلیل ناقص بودن اطلاعات کاربری شما را یک پیج غیرواقعی و یا ربات تشخیص داده است.

در این صورت شما بلاک اینستاگرام خواهید شد. برای جلوگیری یا رفع بلاک اینستاگرام کافیست هر چه زودتر عکس پروفایل خود را انتخاب کنید و در قسمت بایو چند خط متن بنویسید.

 

۳-از انتشار پست به صورت تعداد بالا خودداری کنید

یکی از دلایل بلاک اینستاگرام خصوصا برای پیج‌های فروشگاهی انتشار بی‌رویه پست می‌باشد. اینستاگرام پیج‌هایی که به صورت بی‌رویه پست منتشر می‌کنند را به عنوان یک اکانت اسپمر (اکانت‌هایی که کارهای اسپم انجام می‌دهند) می‌شناسد و تصمیم می‌گیرد که این اکانت‌ها را مسدود کند.

روش کار بسیار ساده است. یک تقویم تولید محتوا داشته باشید و به صورت کاملا زمان‌بندی شده و تعداد محدود در روز پست منتشر کنید. برای مثال در روز ۲ پست بهترین حالت ممکن است.

 

۴-تعداد لایک در اینستاگرام محدودیت دارد

اگر شما شروع کنید به لایک کردن بیش از حد قطعا از طرف اینستاگرام جریمه خواهید شد و این جریمه بلاک اینستاگرام می‌باشد.

براساس قوانین اینستاگرام شما در یک ساعت فقط مجاز هستید ۳۵۰ پست را لایک کنید. محدودیت‌های اینستاگرام را در یک مقاله دیگر در سایت کلیک طلایی به صورت کامل توضیح داده‌ایم که می‌توانید به آن مقاله هم مراجعه کنید.

بهترین روش برای خلاص شدن از دست بلاک شدن در اینستاگرام این است که محدودیت‌های اینستاگرام را به صورت کامل بشناسید.

 

۵-فالو بیش از حد مجاز ممنوع!

موضوع دیگری که در محدودیت‌های اینستاگرام و قوانین آن مطرح است تعداد فالوو کردن افراد توسط شما در یک ساعت می‌باشد. اگر شما این محدودیت Instagram را نشناسید و بیش از حد مجاز فالوو کنید اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات شناسایی خواهد کرد.

این کار نیز براساس قوانین اینستاگرام اسپم شناخته شده و جریمه آن بلاک اینستاگرام می‌باشد. برای حل این مشکل بهتر است از این به بعد در ساعت ۲۰ نفر را فالو کنید.

به این نکته هم توجه کنید که هر اکانت اینستاگرام مجاز به دنبال کردن ۷۵۰۰ اکانت دیگر است پس در فالو کردن افراد زیاد عجله نکنید.

 

۶-تکراری نباشید! بلاک اینستاگرام می‌شوید.

اگر مدام پست‌های تکراری منتشر می‌کنید و یا کامنت‌های شما برای پست دیگران تکراری  باشد به محض این‌که Instagram متوجه این موضوع شود به سرعت اکانت شما را بلاک خواهد کرد.

با این بلاک شما اجازه پست گذاشتن یا کامنت دادن به دیگران را نخواهید داشت. این بلاک تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

این موضوع به هیچ عنوان از طرف اینستاگرام اعلام نشده که بلاک اینستاگرام تا کی به طول می‌انجامد.

اما براساس تجربه کاربران‌مان که با ما در ارتباط هستند و بلاک اینستاگرام شده‌اند به این موضوع پی برده‌ایم این محدودیت برای هر اکانت متفاوت است.

گاهی شما برای چند ساعت و یا برای چند هفته بلاک می‌شوید که مدت زمان آن کاملا بستگی به کاری است که شما انجام داده‌اید.

 

۷-منشن افراد به بهانه مسابقه بلاک را در پی دارد.

بسیاری از افراد در اینستاگرام به بهانه شرکت در مسابقات اینستاگرامی و برنده شدن شروع به منشن کردن افراد دیگر در زیر پست مسابقه مورد نظر می‌کنند.

تگ کردن یا منشن کردن افراد با علامت @ انجم می‌شود. این منشن کردن زمانی خطرناک می‌شود که در تعداد این کار زیاده‌روی کنید و به اینستاگرام این نشانه را بدهید که شما یک اکانت اسپمر هستید.

مشکل بزرگ‌تری که در منشن وجود دارد این است که افرادی را زیر یک پست منشن کنیم که آن‌ها در لیست فالوور‌های ما نباشند. تا جای ممکن از این کار پرهیز کنید تا امنیت پیج شما برقرار باشد.

 

۸-دقت در استفاده از ربات‌های لایک و فالو

احتمالا می‌دانید ربات‌هایی وجود دارند که به جای شما شروع به لایک کردن و فالوو کردن و کامنت گذاشتن می‌کنند و باعث می‌شوند پیج شما بیش‌تر دیده شود. برای مثال می‌توانید به ربات افزایش فالوور اینستاگرام خود ما مراجعه کنید.

این نوع ربات‌ها هر چند کمک زیادی در افزایش تعداد فالوورهای شما می‌کنند اما زیاده‌روی در استفاده از آن‌ها می‌تواند خطر بلاک اینستاگرام را به همراه داشته باشد.

به این دلیل که اینستاگرام فعالیت این ربات‌ها را تایید نمی‌کند (چون درآمد تبلیغات Instagram را کاهش می‌دهند.) پس شما باید ملاحظه از این ربات‌ها استفاده کنید.

 

اگر می‌خواهید رباتی را برای فعالیت پیج خودتان انتخاب کنید شما باید به دو موضوع در هنگام تهیه ربات دقت کنید.

موضوع اول اینکه شما بتوانید زمان‌بندی دقیقی روی ربات‌ها تنظیم کنید تا براساس تغییرات الگوریتم‌های اینستاگرام برای شما فعالیت کند.

موضوع دوم ربات شما باید به صورت نرم‌افزاری روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما نصب شود. چون اینستاگرام ارتباط پیج شما با هر ابزار اینستاگرامی که به یک سرور جداگانه متصل شود را تشخیص می‌دهد.

هر دو این موضوعات در ربات موجود در سایت کلیک طلایی لحاظ شده و شما می‌توانید به راحتی با خیال آسوده از این ربات استفاده کنید.

 

۹-قوانین اینستاگرام فقط برای مطالعه نیستند.

نقض قوانین اینستاگرام دلیل محکمی‌تری برای بلاک شماست. اگر فکر می‌کنید که قوانین اینستاگرام را رعایت نمی‌کنید حتما یک‌بار قوانین اینستاگرام را بخوانید.

روش‌های کاملا اصولی برای خارج شدن از بلاک ینستاگرام

زمانی که شما توسط اینستاگرام بلاک می‌شوید این محدودیت حدودا ۳ ساعت تا ۴ هفته طول خواهد کشید که این محدودیت زمان بسیاری طولانی می‌باشد و باعث کندی رشد پیج شما خواهد شد.

به همین دلیل شما باید مواردی که در قسمت اول این مقاله مطرح شد را رعایت کنید تا هیچ وقت بلاک نشوید.

خب! حالا من بلاک شده ام چکار باید بکنم؟

در ادامه مقاله چند روش کاملا اصولی را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید درخواست رفع بلاک خودتان را به Instagram ارسال کنید.

 

۱-درخواست tell us به هنگام مشاهده اخطار Action Blocked

هنگامی که شما اخطار Action blocked  را مشاهده می‌کنید این به این معنی است که شما شما بلاک اینستاگرام شده‌اید. زمانی که این اخطار را دریافت کردید بهتر است دکمه tell us را لمس کنید تا به اینستاگرام در مورد مشکل پیش آمده اطلاع دهید.

در برخی موارد بعد از زدن دکمه Tell us اینستاگرام برای برخی اکانت‌ها یک ایمیل حاوی تایید هویت ارسال می‌کند که در این صورت از شما یک عکس واقعی از شما درخواست کرده است تا شما را به عنوان یک فرد واقعی تایید کند.

پس از ارسال عکس به اینستاگرام احتمالا اکانت شما بعد از ۳ روز فعال خواهد شد.

 

۲-درخواست رفع بلاک از قسمت تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام

داخل اپلیکیشن اینستاگرام از قسمت تنظیمات گزینه Report a Problem را انتخاب کنید. در این قسمت شما می‌توانید موارد مختلفی به Instagram گزارش دهید. در کزینه‌های موجود، گزینه Something isn’t Working را انتخاب کنید.  حالا باید داخل فرم مورد نظر درخاست خودتان را به صورت انگلیسی به اینستاگرام بفرستید که در پایین یک متن برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

?Hi, I’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know the reason for this blockage, but you should know that I’m a real person. Would you please recheck my suspension

 

۳-گزارش هک شدن پیج اینستاگرام برای رفع مسدودی

این راه‌حل یک جور غول زدن اینستاگرام است اما با تجربه شخصی‌ای که داشتم این روش نیز بسیار کاربردی می‌باشد.

در این روش شما از طریق Help Center اینستاگرام فرم گزارش هک شدن پیج خودتان را اعلام می‌کنید و طوری وانمود می‌کنید که شخص دیگری داخل پیج شما قوانین را نقض کرده و سپس اینستاگرام با بررسی هویت شما پیج‌تان را از بلاکی خارج می‌کند.

 

چند روش دیگر برای رفع بلاک Instagram

این روش‌ها تجربه شخصی کاربران و دوستان ما می‌باشد که با ما به اشتراک گذاشته‌اند:

۱) متن بایو خودتان را پاک کنید و تغییر بدید.

۲) اپلیکیشن اینستاگرام را به صورت کامل از روی گوشی خودتان پاک کنید و دوباره نصب کنید. (قبل از پاک کردن اطمینان داشته باشید نام کاربری و رمز عبور خودتان را دارید.)

۳) بهترین راه برای رفع بلاک Instagram کمی صبر داشته باشید و تحمل کنید که خود اینستاگرام بعد از مدتی خودش این مسدودی را برطرف کند.

 

سخن پایانی
سعی ما در این مقاله بر این بود تا تمامی مواردی که باعث بلاک شدن اکانت Instagram شما می‌شود را معرفی کنیم و راه‌کارهایی را برای خلاصی از این بلاک را به شما بدهیم. از شما دوست عزیز می‌خواهیم که اگر سوالی دارید در مورد این نوشته و یا اگر این مطلب به شما کمک کرده است حتما در بخش نظرات این موضوع را به ما اطلاعا دهید.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

۶ دیدگاه برای “آموزش خارج شدن از بلاک اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *